Авторські статтіНовини

В Івано-Франківську будується клініка Святого Луки

Вже 2 роки в Івано-Франківську діє Лікувально-діагностичний центр святого Луки Івано-Франківського Архієпархіального Управління Української Греко-Католицької Церкви. Протягом цього часу було надано понад 4 250 пільгових та безкоштовних медичних послуг для соціально-незахищених верств населення, дітей-сиріт, біженців, переселенців та військовослужбовців АТО.

За ініціативи Економічного відділу нашої Архієпархії, на початку липня розпочато будівництво цілої клініки Святого Луки, яка з’єднуватиме корпус Духовної Семінарії та приміщення Навчального Корпусу Архієпархії.

Проект розбудови Лікувально-діагностичного Центру Св. Луки, який буде реалізовано, має наступні цілі:

1.     Доступність для всіх.

Через доступну ціну на послуги та за наявності пільг пройти обстеження чи за необхідності прооперуватись матиме  можливість  кожна людина. Безкоштовні та пільгові послуги отримуватимуть семінаристи, переселенці, сироти, інваліди, соціально незахищені верстви населення, священики і їхні сім’ї та всі інші малозабезпечені мешканці нашого регіону. Масштаби проекту дозволять обстежувати приблизно 6 000 осіб щорічно вищезгаданих пільгових категорій.

2.     Підвищення життєвого циклу.

Нажаль, за багатьма показниками Україна є лідером в Європі за рівним смертності, зокрема через велику кількість серцево-судинних захворювань та злоякісних новоутворень. Наші лікарні не мають належного сучасного устаткування в потрібній кількості й не можуть собі цього дозволити через військову, політичну та економічну кризи. Наприклад, в Івано-Франківській області на один мільйон осіб припадає тільки 3,5 шт. магнітно-резонансних томографів. У той час, як в розвинутих країнах цей показник сягає від 20 до 50 апаратів на таку ж кількість населення. Завдяки доступному для всіх людей, сучасному медичному обладнанню хвороба виявлятиметься на ранніх стадіях та лікуватиметься, чи оперуватиметься без летальних ризиків. Це дозволить врятувати та продовжити не одне людське життя.

Планується, що нова клініка матиме 7 поверхів (6 фактичних + 1 технічний) загальною площею 4 376 45 м2.

Тривалість реалізації проекту:

•        Перший етап  – зведення конструкцій

•        Другий етап – внутрішні роботи

•        Третій етап – обладнання та обмеблювання приміщень

Стежити за ходом будівницва першої в Україні Церковної клініки можна на сайті Івано-Франківської Архієпархії – http://ugcc.if.ua/budivnytstvo-kliniky-sviatoho-luky.html

Джерело: ugcc.if.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України