Авторські статтіНовини

В Івано-Франківському Карітасі відзначили День волонтера

Щорічно 5 грудня у світі відзначають День волонтера.  А в Івано-Франківському Карітасі уже розпочався цикл заходів з нагоди його відзначення.

 

Отже, першим було свято для самих волонтерів. До Карітасу, завітали ті, хто охоче тут працюють – від найменшого до найстаршого. «Мені дуже подобається працювати у Карітасі – ділиться семикласниця Крихівецької ЗОШ Надія Середня. – Про роботу волонтера мені розповіла подруга. Я зацікавилася цим і прийшла до Карітасу. Отже, з задоволенням допомагаю тим людям, якими потрібно опікуватися – стареньким, немічним. Часто їх відвідуємо, підтримуємо добрим словом, допомагаємо також у господарстві, приносимо необхідні речі. Уже рік працюю волонтером і буду працювати надалі».

У Благодійному фонді «Карітас Івано-Франківськ» працює близько пів-сотні волонтерів. Це студенти вишів, школярі, представники різних професій, навіть маємо волонтерів з-закордону.

«Праця волонтера не проста. Волонтерами можуть бути лише справді самовіддані люди, альтруїсти готові допомогти тим, хто потребує особливої опіки. А це – неповносправна молодь, молоді люди та діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, важкохворі та літні люди». – Розповідає керівник волонтерів Благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ» Юлія Ковалець.

Одним з актуальних видів волонтерської діяльності є просвітницька робота з запобігання торгівлі людьми – це проведення навчальних тренінгів, семінарів, організація інформаційних акцій в учнівському та студентському середовищі, автопробігів. Карітас відкритий і для юних волонтерів, які відвідують цікаві заняття та долучаються до благодійності. Волонтери, допомагаючи потребуючим, отримують більше нової інформації та знань, набувають новий цінний досвід та практичні навички, знаходять друзів та однодумців.

Волонтер Карітасу Паула Освальд працює тут декілька місяців. Робота їй подобається. «Завжди відчуваю добру підтримку та дружнє плече. То ж прочуваюся як удома», – каже дівчина. – Завжди хотіла допомагати людям, отже, в «Карітас Івано-Франківськ» отримала такий шанс».

Отже День Волонтера у івано-Франківському Карітасі відзначили з добрим настроєм, піснями, танцями, змаганнями у інтелектуальних іграх та вікторинах. Усіх вітали друзі, підопічні, які дякували за добру роботу без якої не можливо обійтися.

Волонтерський рух у світі був заснований у 1859 році Жаном Анрі Дюнаном відомим французьким письменником та журналістом. Під враженням від наслідків кривавої битви під містом Сольферіно, у часи війни між Францією, Італією та Австрією, він запропонував створити організацію «Червоний Хрест». Саме вона працювала на волонтерських засадах. Її члени надавали першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Також Анрі Дюнан сформулював перші принципи якими керуються волонтери.

В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х років минулого століття. На державному рівні волонтерський рух затвердили Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року, також було затверджено Положення про волонтерський рух і діяльність у сфері надання соціальних послуг.

Захід відбувся в рамках проекту «Волонтерський центр в Благодійному Фонді «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» за фінансової підтримки Карітасу Архиєпархії Відня (Австрія) та проекту “Покращення якості життя людей похилого віку – жертв тоталітарних режимів, залучення їх до активної участі у суспільному житті через участь у Клубі людей похилого віку “Надвечір” в місті Івано-Франківську та селі Крихівці, надання практичної допомоги для представників цільової групи вдома” за фінансової підтримки німецького фонду “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”.

Джерело: ugcc.if.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України