Авторські статтіДіаспора

В Італії вийшов CD-диск із фортепіанними концертами, записаними у Львові

В Італії вийшов CD-диск із двома фортепіанними концертами Франца Ксавера Моцарта, записаними у Львові. Твори виконали солістка Ольга Здоренко та камерний оркестр Collegium Musicum (нині відомий як Ukrainian Festival Orchestra) під керівництвом Івана Остаповича.

Концерт, який так вдало записаний на диску, відбувся ще 25 лютого у приміщенні Львівської національної філармонії. Франца Ксавера Моцарта, наймолодшого сина Вольфганга Амадея, часто називають “львівським Моцартом”, адже саме у Львові він провів більшу частину свого творчого життя, тут були створенні його найвизначніші твори. Його музична спадщина хоч і не така об’ємна, як у батька, але вражає кількістю й різноманітністю творів. Саме тому львівське виконання його творів і обрала італійська компанія для запису.

Моцарт на цьому концерті зазвучав дещо інше, аніж його звикли чути стіни Львівської філармонії. Відома піаністка Ольга Здоренко надзвичайно різноманітно інтерпретує ці два концерти Моцарта, такі різні за художніми образами та стилістичними характеристиками, проте їй вдається поєднати непоєднуване.

До слова, дівчина, яка так майстерно виконала ці два концерти, розпочала займатись музикою ще в 4 роки. Її батько – керівник Київського симфонічного оркестру, а мати – піаністка. У 17 років Ольга дебютувала на сцені Київської філармонії з концертом Рахманінова. Отримала безліч нагород на міжнародних конкурсах, а нині сама судить престижні змагання музикантів. Здоренко співпрацює з багатьма європейськими оркестрами та виступає як камерна виконавиця, активно записується у студіях звукозапису зі світовим ім’ям. Але цей диск став для неї справжньою нагородою, адже концерт, який записаний на диску, відбувся саме на Батьківщині піаністки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України