Авторські статтіНовини

В Італії відновлять зруйновані землетрусом храми

Прем’єр-міністр Італії Маттео Ренцо запевнив, що зруйновані землетрусом храми будуть відбудовані заново, розповів журналістам архієпископ Сполето-Норчі Ренато Бакардо. “Сьогодні вранці я розмовляв з головою Ради Міністрів, який пообіцяв відновити все: будинки, храми, громадські будівлі. Це наповнює надією. Я не експерт, але відомо, що відновити ці перлин буде нелегко”, – сказав ієрарх.

Одним з найбільш значних і відомих храмів, який був зруйнований землетрусом, є базиліка св. Бенедикта в Норчі, побудована в XIII ст. Вважається, що вона була зведена над фундаментом будинку, в якому народився засновник західного чернецтва і опікун Європи. На сьогоднішній день від неї залишився тільки фасад.

Про готовність профінансувати відновлення святині заявив італійський бізнесмен і меценат Брюнело Кучінелі. Підприємець не перший рік допомагає місцевим бенедиктинцям. “Ми відновимо її, як робили наші предки”, – сказав Кучінелі, посилаючись на відновлення святині місцевими жителями після землетрусу в 1702 р. Свої плани підприємець вже обговорив з главою італійського уряду.

У центральній частині Італії з кінця серпня 2016 р. тривають підземні поштовхи. В результаті, зруйновано велику кількість будинків, будівель, об’єктів культурної і релігійної спадщини. Без даху над головою залишилися близько 40 тис. чоловік.

Джерело: Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України