В Індії пройде IV Міжнародний кінофестиваль імені Матері Терези

У неділю, 4 вересня, в Ватикані відбудеться урочисте звершення канонізації  Матері Терези Калькутської, засновниці згромадження Місіонерів Милосердя, албанської черниці, яка присвятила все своє життя служінню найбіднішим в Індії. З цієї нагоди в азіатській країні йде підготовка до IV Міжнародного кінофестивалю імені Матері Терези, який почнеться в Калькутті 26 серпня – в день народження майбутньої святої – і завершиться 29 серпня.

Організатором культурної події виступила міжнародна католицька організація SIGNIS, керівник якої Суніл Лукас розповів про мету майбутньої події: «Ми хочемо представити найкращий і найбільший репертуар художніх і документальних фільмів про життя і особистість Матері Терези, лауреата Нобелівської премії миру 1979 року. Ми хочемо наблизити окремих глядачів і громадську думку в цілому до діяльності цієї місіонерки», – підкреслив президент організації.

Остаточний список фільмів, які будуть показані на фестивалі, поки ще не затверджений, проте керівники заявляють, що в програмі братимуть участь щонайменше 20 кінострічок, серед яких дві світові прем’єри: «Люби до болю» і «Спогади про Матір». На міжнародному кінофестивалі в Калькутті буде показаний фільм «Мати Тереза: в ім’я найбідніших Господа», головну роль в якому виконала Джеральдін Чаплін, дочка знаменитого актора і режисера. Серед документальних робіт виділяється довгоочікувана прем’єра фільму «Спадщина Матері Терези», в якому в хронологічному порядку простежується діяльність майбутньої святої та кілька інтерв’ю з нею, взятих в різні періоди її життя.

Кінофестиваль імені Матері Терези вперше відбувся в 2003 році, незабаром після беатифікації знаменитої черниці, за підтримки і схвалення архиєпархії Калькутти і самих Місіонерів Милосердя. Вдруге фестиваль проводився в 2007 році, з нагоди 10-ї річниці смерті Матері Терези, а в третій раз був приурочений до сторіччя з дня її народження і проходив в 2010 році.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh