Техно

Як вибрати ходунки для інвалідів

ходунки для инвалидов

Здоровій людині досить складно уявити, які переживання і страждання відчуває людина з порушенням рухових функцій. Завдяки копіткій праці вчених, на світ з’явилося таке незамінний для людини обладнання, як ходунки. Сьогодні їх використовують для реабілітації після важких хвороб, різних трав. Ними користуються інваліди, літні люди, люди, які мають вроджені відхилення.

Види ходунків

Ходунки для інвалідів. Значно полегшують страждання людей з обмеженими можливостями, сприяють швидкому переміщенню в просторі.

Ходунки для дорослих. Незамінні для людей похилого віку, яким важко пересуватися самостійно.

Особливості конструкції

Дане пристосування являє собою четырехлучевую опору, регульовану по висоті за допомогою гвинта. Виготовляється дане обладнання з алюмінієвого сплаву, тому має невелику вагу. Таке обладнання вам запропонує інтернет-магазин UkrMedShop. На сайті магазину reabilitaciya/opora-pri-peredvizhenii/hodunki ви можете придбати ходунки для інвалідів он-лайн.

Ходунки для дорослих представлені наступними видами:

стаціонарні. Значно зменшують навантаження на ноги, дозволяють зберігати рівновагу під час пересування, покращують координацію. Даний тип роллаторов використовується для ходьби по рівній твердій поверхні;

на коліщатках. Мають 2,3 або 4 колеса і ручне гальмо. Модель на 4-х колесах називається ролером і використовується не тільки для пересування, але і для присідання. Зовні вони дуже нагадують візок;

пересувні. Даний вид найбільш підходить для людей похилого віку. Конструкція обладнання дозволяє переміщати праву і ліву половини по черзі. Ходунки для літніх людей легко складаються і розкладаються.

Існують нескладні моделі, з регулюванням і без неї.Також можна купити ходунки для інвалідів з невеликим вантажним відсіком і кріпленням для тростини.

Ходунки медичні бувають двох типів:

звичайні. Здатні витримувати вагу до 100 кг

посилені. Витримують до 120 кг ваги.

Вони можуть використовуватися не тільки в стаціонарі медичних установ, але і в домашніх умовах. Застосування даного обладнання сприяє швидкій адаптації хворого, швидкому відновленню втрачених навичок. Не варто забувати і про психологічний аспект. Адже для багатьох пацієнтів усвідомлення того, що вони можуть самостійно пересуватися, дозволяє повернути впевненість у своїх силах, поліпшити психо-емоційний стан.

Ходунки для дітей

Розвиваючі моделі можуть бути використані здоровими дітьми в період, коли вони починають робити свої перші кроки:

ходунки-каталка мають спеціальні коліщатка, що дозволяє дитині швидко переміщатися в просторі. Деякі моделі мають елементи ігор. З їх допомогою дитина не тільки вчиться ходити, але й пізнає навколишній світ.

ходунки-гойдалка . Підтримують рівновагу малюка. Якщо дитина втомився, він може сісти на спеціальне сидіння. Вбудовані коліщатка обертаються навколо своєї осі, що дозволяє дитині рухатися в будь-якому напрямку. З їх допомогою здорові діти швидко вчаться ходити.

Ортопедичні моделі призначені для малюків, які мають патології опорно-рухової системи, для дітей із захворюванням ДЦП.

Поради щодо вибору

Від правильності вибору буде залежати комфорт та зручність пересування людини. Якщо вибір був зроблений не правильно, пацієнт буде швидко втомлюватися, відчувати біль у спині, руках, шиї.

По-перше, необхідно правильно підібрати висоту обладнання. Висота повинна дорівнювати довжині від зап’ястя до статі за умови, що руки пацієнта вільно опущені.

По-друге, перш ніж ходунки для інвалідів купити, потрібно грамотно розрахувати навантаження на них. Розмір навантаження безпосередньо залежить від ваги хворого. Якщо розрахунок буде проведений невірно, обладнання може зламатися, що призведе до падіння людини і отримання травм.

По-третє, слід вибрати оптимальну конфігурацію устаткування. Якщо воно призначається для ослабленого людини, слід віддати перевагу моделям на коліщатках.

Складна модель не вимагає багато місця для зберігання, легко транспортується. Дворівневі ходунки слід використовувати на початкових стадіях реабілітації. Обладнання може мати ручки з пористим або пластиковим покриттям. Для хворих з підвищеним потовиділенням, страждає ішемічною хворобою серця краще купити ходунки з рукоятками, виконаними з пористого матеріалу.Дотримання цих правил дозволить зробити правильний вибір.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.