Авторські статтіТехно

В Google Play знайшли трояна, здатного оволодіти смартфоном

Фахівці з інформаційної безпеки на початку жовтня виявили в Google Play програму з троянським конем. Шкідливий софт міг повністю заволодіти Android-пристроями і використовувати отриману інформацію проти власника девайса.

Відразу в декількох додатках експерти виявили Android.SockBot.1, який використовується як троян. Файл знаходився в папці з довідниками або ж допомогою, розташованого в корені установки. Таким чином вірус швидко поширювався по смартфону, завдаючи шкоди користувачеві. Фахівці акцентували увагу на тому, що навіть без запуску основної, троянець міг встановлювати доступ до інтернету. Завдяки цьому розробники могли відстежити місце розташування власника девайсів, перенаправити трафік, а також викрасти конфіденційну інформацію. Повідомляється, що Android.SockBot.1 здатний здійснювати DDoS-атаки, навантажуючи інтернет-сервера величезною кількістю запитів.

Перед установкою додатків для Android-пристроїв необхідно упевнитися в надійності розробника, який опублікував в каталог. Фахівці рекомендують використовувати в кожному пристрої антивірусні продукти, здатні виявити троян задовго до установки. На даний момент в Google Play можуть залишатися вірусні програми, тому користувачам потрібно бути особливо пильними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України