Техно

Як вибрати вбудовану посудомийну машину

Вбудовувані посудомийні машини
Вбудовувані посудомийні машини

Вбудовувані посудомийні машини — кухонна техніка, популярність якої постійно зростає. Це — потрібний прилад, економить час, сили і воду. Таку посудомийку легко вмонтувати в меблевий профіль; її наявність не перешкодить створенню бажаного дизайну кухні. У інтернет-магазині  Pyramida представлений широкий асортимент вбудованих посудомийних машин. У цьому матеріалі ми розповімо про все, що потрібно знати при купівлі цих корисних в побуті пристроїв.

Тип вбудовування

Для початку потрібно визначитися з типом вбудовування. Більшість представлених у продажу моделей є повністю вбудованими. Вони цілком ховаються меблевим профілем. Панель управління знаходиться у верхній частині дверцят (на «ребрі», в горизонтальній площині).

Інший тип — частково вбудовувані посудомийні машини. Відрізняються тим, що панель управління знаходиться на дверцятах у вертикальній площині, звернена до користувача. Природно, ця частина машини не буде розташована під меблевим профілем, а все, що нижче (дверцята) — цілком їм закривається.

Машини другого типу зручніші тим, що у користувача завжди є доступ до панелі управління — для цього не потрібно відкривати дверцята (як у моделей першого типу). Можна завжди дізнатися, на якому етапі миття, скільки часу залишається до його закінчення. Але більшості постійних користувачів посудомийок така інформація не дуже-то потрібна — по закінченні процесу все одно лунає звуковий сигнал. До того ж, серед повністю вбудовуваних моделей є ті, які «розповідають» про етапі миття і часу до його фіналу, проектуючи на підлогу поруч з машиною світловий промінь (Промінь на підлозі).

Розміри та місткість

Вбудовувані посудомийні машини в залежності від габаритів бувають повнорозмірними, вузькими і компактними. Великий вебір дозволяє покупцю зробити виважену покупку, а консультація на сайті допоможе вам швидко зорієнтуватися в моделях.

Місткість будь посудомийної машини вимірюється комплектами посуду. Один стандартний комплект посуду: плоска тарілка, глибока, тарілка для десерту, чашка з блюдцем, келих, ніж, виделка, столова ложка, чайна ложка, десертна ложка.

Пам’ятайте, що комплект не включає каструлі, сковороди та інші потрібні на кухні речі. Тому, купуючи посудомийну машину, слід співвіднести її місткість з тим, наскільки часто ви готуєте і їсте будинку, з кількістю членів сім’ї.

Повнорозмірні вбудовувані посудомийні машини — пристрої шириною близько 60 см, глибиною — близько 55 см, а висотою — близько 82 див. У різних моделей ці параметри можу змінюватись на 1-1,5 см. Місткість — 12-16 комплектів посуду. На такі моделі варто звернути увагу великим родинам і тим, хто багато готує і віддає перевагу домашні трапези. Головне, щоб на кухні вистачило місця і для іншої потрібної техніки.

Ширина вузьких вбудованих посудомийних машин — близько 45 см, в глибині і висоті відмінностей немає: близько 55 і 82 см відповідно. Економія 15 см кухонного простору відбивається на місткості — у таких моделей зазвичай вона становить від 9 до 12 комплектів посуду. Якщо кухня невелика, а сім’я складається з 2-3 осіб, цілком можна задуматися про покупку саме вузької моделі.

Компактні вбудовувані посудомийні машини володіють наступними параметрами: ширина 55-60 см (залежно від моделі), глибина — близько 50 см, а висота — близько 45 див. Такі моделі підійдуть для зовсім невеликих кухонь і невеликих сімей, холостяків або для тих, хто мало готує вдома. Компактні посудомийки вміщують зазвичай 5-6 комплектів посуду.

Програмне забезпечення

В сучасних посудомийних машинах реалізовані програми для миття посуду різних типів і різного ступеня забруднення.

Зазвичай у всіх моделях є високотемпературний цикл для дуже брудної посуди: миски з засохлими залишками їжі, сковороди, каструлі і т. д. вода на окремих етапах гріється до 65-70°С. Таку програму називають ще «Інтенсивною».

Передбачена, як правило, програма для миття середньо забрудненого посуду — так званий «повсякденний» цикл (55-65°С).

Добре, якщо є програма для дбайливою для миття тендітного посуду (келихів і т. д.) при температурі 40-50°С. Особливо крихке, дійсно, краще мити з її допомогою, але, наприклад, звичайні недорогі келихи або склянки нормально витримують миття на повсякденному або високотемпературному циклі.

Дуже бажано, щоб сучасна посудомийна машина мала автоматичну програму миття. Сенс в тому, що пристрій за допомогою симбіозу роботи датчиків і контролює електроніки сама визначає ступінь забруднення посуду і навіть її кількість в робочій камері. На основі цих даних створюється оптимальний цикл миття: визначається час, температурний режим (45-65°С), витрата води. У деяких моделях автопрограми замінює цикл повсякденного миття.

У будь-якій посудомийній машині є економічний цикл миття. Економиться, насамперед, електрика — за рахунок меншого нагріву води (основне миття при температурі 50-55°С). А часу така програма займає більше — зазвичай не менше 3 годин (проти 2-2,5 годин у випадку з інтенсивним і повсякденним циклами).

Коротка програма миття триває зазвичай близько 30 хвилин і підходить для швидкого миття злегка забрудненого посуду відразу після використання і для тендітного посуду. Мийка проходить при температурі води 40°С.

Ще один потрібний режим миття — попереднє ополіскування. Він триває зазвичай до 15 хвилин, посуд обполіскується холодною водою без миючого засобу. Витрата електроенергії мінімальна. Сенс в тому, що змиваються всі залишки їжі, які можуть присохнуть до посуді. Ця програма актуальна при неповному завантаженні машини, коли очікується її дозавантаження через якийсь час. Після ополіскування можна буде вибрати більш економічний цикл миття.

Згадані вище програми — основні для будь-якої посудомийної машини. Саме ними (та й то не всіх) зазвичай користується власник посудомийного автомата. Всі інші програми не потрібні кожному. До таких належать, наприклад, цикли для пластикового посуду, для пивних кухлів, миття дитячого посуду дуже гарячою водою і т. д. Набір необов’язкових програм — це вже вибір кожного конкретного користувача, він співвідноситься безпосередньо з його потребами. Природно, виробники не забувають взяти додаткову плату за розширений набір програм — вартують такі посудомийки дорожче.

Таймер відстрочки старту

Насамперед таймер відстрочки старту потрібен особливо економним користувачам, у будинках яких встановлені двох – або трехтарифные лічильники електроенергії. Миття можна переносити на період найбільш дешевої електрики, на нічний час.

Стане в нагоді таймер і для інших ситуацій. Наприклад, якщо подача води у будинку здійснюється зі слабким напором, то небажано одночасно включати пральну і посудомийну машини — води їм обом може і не вистачити, що призведе до збоїв в роботі пристроїв. З таймером ж можна відстрочити старт миття посуду на час, коли інші витрачають воду прилади вже вимкнуться.

Бажаємо вам вдалих покупок!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України