Авторські статті

В Европі та Америці українці закликають уряди визнати Народну Раду України

У країнах Европи та Америки українські громади проводять акції на підтримку українського спротиву, вони вшановують загиблих від рук режиму і закликають уряди держав визнати Народну Раду як легітимний орган державної влади в Україні. Про це 28 січня 2014 року повідомили у Координаційному центрі роботи з українцями за кордоном при Штабі національного спротиву.

Зокрема, 26 січня 2014 року в Бухаресті десятки людей провели акцію солідарности з мирними демонстрантами в Україні. У заході взяли участь румуни по обидві сторони Прута, з Ужгорода, Одеси, Донецька, Херсона, Вінниці, а також українці Румунії. Учасники передали майданівцям повідомлення про підтримку.

26 січня у Лос-Анджелесі під час музичної церемонії “Греммі” кілька десятків українці провели акцію біля сцени спортивної арени. Вони тримали в руках плакати, прапори та національну символіку.

Українська діяспора у Сіднеї попри те, що 26 січня – Національний день Австралії, назвала його днем жалоби. На поминальну службу зібралися десятки людей.

Акція на підтримку українців відбулася в столиці Південної Кореї, біля посольства України було влаштовано меморіял за загиблими.

У Литовській республіці район Ужупіс висловив підтримку Майдану і всім українцям, які вже понад два місяці намагаються відстояти своє право бути почутими. На знак підтримки логотип Ужупіса перефарбували в кольори українського прапора.

26 січня понад 700 українців зібралися на центральній площі Лісабону – площі Комерціо, щоб завернути увагу португальського суспільства на події в Україні. Учасники мітингу скандували лозунги українською, португальською та англійськими мовами: “Янукович розпочав війну проти українського народу”, “Допоможіть українцям звільнитися від кримінальної хунти” тощо. Після хвилини мовчання за загиблими від рук “проурядових бандитів” пролунало багато палких виступів із засудженням режиму Януковича та переконання, що “українці не піддадуться на кремлівський сценарій братовбивчої війни”. Завершився мітинг ходою від Комерційної площі до площі Росіо (найбільш туристична зона).

26 січня відбувся мітинг на підтримку України у Валенсії (Іспанія) проти терору, та зокрема проти европейських банків, які підтримують вбивства.

Українська спільнота у Сан-Франциско (Каліфорнія) та її прихильники провели демонстрацію перед німецьким консульством з вимогою, щоб США та европейські лідери вдались до скоординованих дій для підтримки демократії в Україні і поставили крапку у жорстокості, що призвела до численних смертей і тисяч поранених у столиці України.

У столиці Вірменії Єревані учасники акції прийшли зі свічками в пам’ять про загиблих демонстрантів, один із яких, Сергій Нігоян із Дніпропетровщини, був вірменином за національністю. Кількасот людей вийшли на акцію у столиці Болгарії Софії із плакатами підтримки і свічками.

У столиці Молдови Кишиневі група молоді організувала під посольством акцію з покладанням квітів до портретів загиблих учасників протестів в Україні. Схожий захід відбувся й у столиці Латвії Ризі.

25 січня в Гаазі близько сотні осіб пікетували українське посольство. Разом зі священиком активісти провели спільну молитву за жертвами протесту, закатованих і вбитих у Києві.

У Вашингтоні біля будівлі Держдепу США відбулася акція протесту. На початку цього року діяспора в Америці перерахувала до фонду допомоги акціям протесту пожертвування на суму понад 12 тисяч доларів.

У Тель-Авіві поруч з українським посольством відбулася акція солідарности з демократичними силами в Україні, що протистоять режиму Януковича, проти вседозволеності влади, а також в пам’ять про безвинно загиблих, які бажали жити в нормальній цивілізованій країні.

24 січня в Голландії активісти пікетували офіси Ахметова і сина Януковича. Українська громада Люксембурга надіслала звернення до Ради Безпеки ООН з проханням посприяти мирному розв’язанню конфлікту; звернення до Палати депутатів і Уряду Люксембурга щодо визнання Народної Ради як єдиного органу правління в Україні.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України