В Буенос-Айресі відбулася інтронізація нового Єпарха

20 листопада в катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі відбулася інтронізація владики Даниїла (Козлінського) як нового Єпарха єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

8 жовтня 2016 року Святіший Отець Папа Франциск номінував владику Даниїла Єпархом вакантної  єпархії Покрови Пресвятої Богородиці для українців в Аргентині. Варто згадати, що перед своїм призначенням владика Даниїл з 2011 року виконував своє служіння як Апостольський адміністратор в Аргентинській республіці.

Урочистість розпочалася із закриття Ювілейного року Божого милосердя. Згодом ієрей Михайло Гримач зачитав декрет про іменування владики Даниїла новим Єпархом. Відтак архиєрей у супроводі Апостольського нунція Його екселенції Еміля Поля Тшерінга склав визнання віри та присягу. Апостольський нунцій вручив жезл владиці Даниїлу як символ пастирського служіння, яке йому з великою довірою доручає Церква, та звернувся до нього зі словами привітання та побажаннями гідного та плідного служіння в Аргентині.

”Владика Даниїл служить для української громади в Аргентині з 22 червня 2011 року, коли був номінований Апостольським адміністратором. Сьогодні Він розпочинає своє  пастирське служіння як новий Єпарх, із чим його вітаю. Рівно ж хочу передати вітання та подяку від Святішого Отця за готовність прийняти це служіння. Не сумніваюся, що з таким якостями, як людяність, глибока духовність і велике пастирське серце та з допомогою Святого Духа ви зможете ще більше  наблизити вірних до Господа. Сьогодні з молитвою  і служінням супроводжую вас як представник Святішого Отця, виголосив  Еміль Пауль Тшерінг”.

Архиєрейську Літургію очолив новий Єпарх у супроводі Папського нунція, єпископа-емерита Михайла (Микицея), духовенства та вірних.

Слід наголосити, що на інтронізації був міністр юстиції України Павло Петренко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Аргентинській Республіці пан Юрій Дюдін з дружиною та дипломатичним корпусом. Представники товариств та культурно-просвітницьких організацій.

У своїй проповіді владика  Даниїл ділився реальністю Церкви в Аргентині: відстань, мала кількість священиків, асиміляція, недостатнє знання української мови, релігійне байдужість. Незважаючи на це, треба захоплюватися нашими вірними в їхній жертовності та служінні. Церква є та діє. Минуло 120 років від першої імміграції, але й надалі будуються нові церкви, а також тішить те, що люди люблять і підтримують те, що отримали від своїх предків. А щодо майбутності?  Працювати разом. Єпископ не виконує свою місію сам, він  потребує співпраці від усіх: духовенства та вірних. Треба завжди єднатися, подати руки одне одному і разом будувати майбутнє.  Від мене особисто, сказав єпископ, обіцяю працювати, не жаліти своїх сил, нести  Боже Слово, потішати та заохочувати всіх на дорозі віри в нашій рідній Церкві під Покровом Пресвятої Богородиці.

Після завершення Божественної Літургії канцлер єпархії  о. Назарій Кащак прочитав лист-привітання від Отця та Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Преосвященний владика Даниїл подякував усім за чисельну присутність, особливо папському нунцію та високодостойним гостям.

Прес-служба єпархії Покрови
Пресвятої  Богородиці  в Аргентині

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh