В Белізі знайшли унікальну гробницю цивілізації майя

В Белізі археологи виявили гробницю монарха цивілізації майя. Це найбільша знахідка за останні сто років розкопок в цій країні.

Поховання виявили серед руїн стародавнього міста Шунантуніча на річці Мопан, повідомляє видання The Guardian. В останні століття розквіту цивілізації майя (600-800 роки) це місто було великим релігійним центром.

Ведучи розкопки центральних сходів великої будови, археологи виявили могилу – на глибині шести-восьми метрів. У похованні вчені знайшли останки монарха, стели з ієрогліфами, що проливають світло на історію династії Змії, і різні скарби.

В усипальниці знаходилися кістки ланей і ягуарів, обсидіанові ножі, керамічні глечики, нефритові намиста і останки чоловіка. Його вік – 20-30 років. Причину смерті монарха вчені поки не можуть назвати. Ознак серйозної хвороби або смертельної травми попередній аналіз не виявив. Чоловік був здоровий і мав добре розвинену мускулатуру.

Знайдена гробниця – унікальна. Її не прибудовували до храму, палацу чи до якоїсь іншої споруди. Усипальницю відразу ж заклали в план будови. Подібне робили в Стародавньому Єгипті. Ієрогліфи на панелях гробниці дозволили історикам з’ясувати ряд раніше невідомих фактів про династію Змії. Зведені вони були за замовленням князя Кана II в 642 році. На них розповідається про смерть його матері і монарха Ваксаклахууне Уба Кані, який правив з 630 по 640 рік.

Також ієрогліфи свідчать, що династія Змії з’явилася на півострові Юкатан в місті Цібанче. А потім влаштувалася в місті Калакмуль. Як ці написи з’явилися в Шунантуніче – науковці поки що достеменно не знають. Можливо, це місто якийсь час було під протекторатом династії Змії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh