Авторські статтіТехно

В Белізі знайшли унікальну гробницю цивілізації майя

В Белізі археологи виявили гробницю монарха цивілізації майя. Це найбільша знахідка за останні сто років розкопок в цій країні.

Поховання виявили серед руїн стародавнього міста Шунантуніча на річці Мопан, повідомляє видання The Guardian. В останні століття розквіту цивілізації майя (600-800 роки) це місто було великим релігійним центром.

Ведучи розкопки центральних сходів великої будови, археологи виявили могилу – на глибині шести-восьми метрів. У похованні вчені знайшли останки монарха, стели з ієрогліфами, що проливають світло на історію династії Змії, і різні скарби.

В усипальниці знаходилися кістки ланей і ягуарів, обсидіанові ножі, керамічні глечики, нефритові намиста і останки чоловіка. Його вік – 20-30 років. Причину смерті монарха вчені поки не можуть назвати. Ознак серйозної хвороби або смертельної травми попередній аналіз не виявив. Чоловік був здоровий і мав добре розвинену мускулатуру.

Знайдена гробниця – унікальна. Її не прибудовували до храму, палацу чи до якоїсь іншої споруди. Усипальницю відразу ж заклали в план будови. Подібне робили в Стародавньому Єгипті. Ієрогліфи на панелях гробниці дозволили історикам з’ясувати ряд раніше невідомих фактів про династію Змії. Зведені вони були за замовленням князя Кана II в 642 році. На них розповідається про смерть його матері і монарха Ваксаклахууне Уба Кані, який правив з 630 по 640 рік.

Також ієрогліфи свідчать, що династія Змії з’явилася на півострові Юкатан в місті Цібанче. А потім влаштувалася в місті Калакмуль. Як ці написи з’явилися в Шунантуніче – науковці поки що достеменно не знають. Можливо, це місто якийсь час було під протекторатом династії Змії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України