Підвищення температури Світового океану сприяє розмноженню бактерій

Підвищення температурних показників Світового океану може збільшити кількість небезпечних бактерій в північнихморях. Найімовірніше, тому все більше людей стають жертвами зіпсованих морепродуктів.

Науковці з Італії вважають, що кількість збудників заражень океану зростає в результаті глобального потепління.
На даний момент, загроза для здоров’я людини є невелика. Існує вид бактерій – вібріони, що представляють загрозу при попаданні в кишечник. Дані організми найбільш поширені в найтепліших ділянках океану. У світі налічується більше сотні видів вібріонів, а близько десяти можуть спровокувати як легкі розлади шлунка, так і зараження крові. Найнебезпечніший тип вібріонів викликає холеру. Такий недуг щорічно вбиває від 100 000 до 120 000 чоловік в світі.

Для нового дослідження вчені вивчили збережені проби планктону з районів Північного моря та північної частини Атлантичного океану з 1958 по 2011 рік. Професори виміряли індекс відносної чисельності, щоб проконтролювати, як бактерії відрізняються одині від одних з плином часу.

Експерти виявили, що рівень мікробів виріс разом з температурою води. Наявність мікробів пояснює, чому в Північній Європі з’являється все більше штамів vibrio – інфекцій серед людей, які плавали і пірнали у прибережних водах в період спеки.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh