Новини з Австрії

В австрійському уряді назріває розкол з питання спрощення отримання австрійського громадянства

Соціал-демократи виступили за більш легке отримання австрійського громадянства. Вони вважають, що будь-хто, хто легально прожив в Австрії шість років, повинен мати законне право на його отримання

Діти, народжені в Австрії, також повинні автоматично ставати австрійськими громадянами. Але і з фінансової точки зору отримати його повинно бути простіше.

Ці пропозиції явно не відповідають поглядам канцлера Себастьяна Курца (ÖVP). «Австрійське громадянство – цінний актив. Ті, хто хоче отримати його, повинні розділяти наші цінності, вивчати нашу мову і бути в змозі довести, що вони інтегрувалися », – написав Курц в Facebook.

Ми вже повідомляли про те, що в Австрії хочуть прийняти новий закон про отримання громадянства

Генеральний секретар ÖVP Аксель Мельхіор, однак, висловився більш рішуче

«Вимога SPÖ про масову натуралізацію – це просто відволікаючий маневр», – упевнений він. «У минулому SPÖ неодноразово наполягала на тому, щоб дати іноземцям право голосу в Австрії. Оскільки ці бажання до сих пір успішно припинялися, вони тепер шукають обхідні шляхи, щоб надати іноземцям право голосу таким чином ». «SPÖ займається тільки створенням свого нового електорату за допомогою більш ніж 500 000 натуралізації, оскільки попередні виборці масово покидають їх», – сказав Мельхіор. «Не може бути, щоб сотні тисяч, які прибули сюди в якості біженців в останні роки, стали громадянами, незалежно від того, інтегрувалися вони чи ні. Громадянство можна заслужити тільки через інтеграцію ».

Віце-канцлер і бос Зелених Вернер Коглер, однак, за пом’якшення правил

Він навіть хоче зробити це питанням в майбутніх переговорах з ÖVP. «Я вважаю правильним те, що люди, які прожили в Австрії шість років, можуть подати заяву на отримання громадянства», – сказав Коглер. Дискусія про громадянство для людей, що народилися в Австрії, також «має сенс».

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України