Новини з Австрії

В Австрії українським дітям відмовляють у літньому таборі

Два роки їм давали можливість відпочити влітку, але цьогоріч усе завершилося: українські сім’ї дивним чином позбавляються фінансування таборів відпочинку в Австрії

Це мали бути кілька безтурботних днів для українських дітей – але в тому, що було можливо торік, цього року їм відмовляють. Лише за кілька тижнів до літнього табору близько 130 родин позбулися державного фінансування.

“Незбагненно, що діти більше нічого не отримують на тих самих умовах, що й торік”, – каже Андреас Лойніг, відповідальний за табори в Kinderfreunde Steiermark.

Для більшості сімей літня мрія розбита: вони самі не можуть дозволити собі 700 євро на дитину.

Влада землі, схоже, думає, що біженці “більше не травмовані”, з жахом каже Ульріке Краванья з “Steiermark hilft”. Останні два роки вона займалася розміщенням українських родин у літніх таборах.

Відповідальна державна радниця Симона Шмідтбауер (ÖVP) аргументує це закінченням дії спеціальної постанови, що була запланована лише на 2023 рік. Цього року підтримка поширюється лише на працюючих батьків – для них виплати навіть збільшено.

Українські сім’ї, які в основному отримують базовий догляд, тепер виключені – вони становлять десять відсотків замовлень Kinderfreunde Steiermark. Було б корисно отримати інформацію раніше – знайти альтернативне фінансування зараз складно. “Це драма для дітей”, – каже Краванья.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України