Новини з Австрії

В Австрії у майбутньому кожен має платити за утримання громадського телерадіомовника

Загального податку на ORF бути: а наскільки високі зарплати співробітників телерадіокомпанії?

Рішення про те, що у майбутньому всі домогосподарства в Австрії мають фінансувати суспільне телебачення ORF, прийнято. Наразі ЗМІ розкриває витрати на персонал телерадіокомпанії та заробітки її співробітників.

Це було не популярне рішення, яке відкидає переважна більшість австрійців: міністр ÖVP Сюзанна Рааб хоче запровадити в Австрії з 2024 року плату за ORF для кожного домашнього господарства.

Результат: у майбутньому кожен має платити за утримання громадського телерадіомовника, незалежно від того, чи має телевізор чи радіо

Загалом новий податок ORF становить до 25,20 євро на місяць або 302,40 євро на рік, які повинні автоматично відніматися з вашої зарплати – незалежно від того, дивіться ви ORF чи ні! Секретний план має пройти узгодження у Раді Міністрів до літніх відпусток.

Оскільки ORF зовсім не економічний, як і раніше, відправляє, наприклад, кілька знімальних груп відряджаються на один і той самий захід та отримують зарплати, у бюджеті на наступні п’ять років є фінансова дірка у розмірі близько 320 мільйонів євро. Група (річний обсяг надходжень становить близько одного мільярда євро, дві третини з яких припадає на GIS) витрачає близько 370 мільйонів євро на рік на 2735 співробітників з повною зайнятістю.

Що це означає? Остання перевірка Рахункової палати показала, що співробітники ORF заробляють у середньому (!) 6 100 євро брутто на місяць – в управлінського рівня та зірок телерадіокомпанії зарплати, звичайно, значно більше. Для порівняння: середній валовий дохід австрійців становив 3 256 євро. За часів зростання цін навіть приватним медіа-компаніям також важко встигати за платою ORF у цьому аспекті.

Генеральний директор Роланд Вайссманн отримує близько 400 000 євро на рік, директора – по 300 000 євро, земельні директори – від 180 000 до 200 000 євро, голова Ö3 Георг Шпатт, включаючи бонуси, близько 250 000 євро.

Навіть ті, хто йде з компанії, часто можуть розраховувати на немалий грошовий потік: у 2020 році 96 співробітників ORF отримали вихідну допомогу в середньому у розмірі 143 800 євро. Крім того, провідні ORF належним чином підвищують свою зарплату, 9 000 євро за допомогою зовнішньої модерації на різних заходах.

Проте з 2024 року у австрійців із запровадженням обов’язкової плати більше не буде можливості не дивитися ORF і, отже, не платити за це кошти — таке бажання партії канцлера та Зелених.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України