Переселенці з України здебільшого зайняті у низькооплачуваному секторі Австрії. Більшість їх має надто високу кваліфікацію для такої роботи.
Це результат аналізу Віденського інституту міжнародних економічних зіставлень (wiiw). Згідно з ним, кількість працюючих українців в Австрії зросла більш ніж удвічі з 5 516 осіб у лютому 2022 року до 14 157 осіб у лютому 2023 року. Українці зайняті у ресторанному, готельному бізнесі, роздрібній торгівлі та прибиранні будівель.
Хороша тенденція зайнятості спостерігається насамперед серед людей віком від 50 до 59 років, тоді як група віком від 30 до 39 років, особливо жінки, як і раніше, відстає, пише wiiw. За даними інституту, кадровий потенціал у цій групі особливо великий: майже 95 тисяч переміщених осіб (станом на кінець березня) складали переважно жінки працездатного віку. Оскільки багато хто з них приїхав до Австрії з дітьми і не вистачає варіантів догляду за дітьми, інститут критикує їх за те, що зараз їм складно розпочати свою кар’єру.
Більшість переселенців з України, які зараз працюють у цій країні, також мають надто високу кваліфікацію для своєї роботи
Як правило, вони мають високий рівень освіти і водночас працюють у секторах, які дедалі частіше пропонують низькооплачувану роботу.
Проблема в тому, що надмірна кваліфікація на початку інтеграції на ринку праці є звичайним явищем через тривалість часу, необхідного для визнання будь-яких освітніх кваліфікацій. Однак у довгостроковій перспективі надмірна кваліфікація призводить до проблем, оскільки викликає розчарування у постраждалих і, таким чином, ускладнює їхню інтеграцію. Тому політики в Австрії мають створювати можливості, що дозволяють їм повною мірою використати свій потенціал, як того вимагає життя.