Війна рф проти України

ГУР МОУ: Росія готує удар по Запорізькій АЕС – таким чином хоче зірвати контрнаступ ЗСУ

Російські окупанти готують удар по території Запорізької атомної електростанції задля створення імітації осередку радіаційної небезпеки. У такий спосіб Росія хоче зірвати контрнаступ українських Сил оборони.
Про це заявила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони.

“Найближчі години рашисти готують масштабну провокацію з імітації аварії на Запорізькій атомній електростанції. Для цього буде проведено удар безпосередньо по території ЗАЕС. Після цього буде оголошено про аварійний витік радіоактивних речовин. В інциденті традиційно буде звинувачено Україну”, — йдеться у повідомленні.

У ГУР стверджують, що для того, щоб максимально приховати свої дії, окупанти зірвали заплановану на сьогодні ротацію персоналу постійної моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії.

“Мета цієї акції — спровокувати міжнародну спільноту на проведення детального розслідування, під час якого буде зупинено всі бойові дії. Таким чином рашисти сподіваються отримати жадану паузу, яку використають для перегрупування окупаційного контингенту та зупинки українського контрнаступу” — пояснили розвідники.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення “нікчемним”, а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про “приєднання” українських територій і ЗАЕС не має значення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України