ЄС|NATO

В Австрії критикують заяви міністра оборони щодо мирних переговорів з росією

Політична партія NEOS розкритикувала міністра оборони Австрії Таннер за інтерв’ю газеті Welt. Ліберальна партія зажадала єдності в Європі щодо російської агресивної війни. Міністр оборони Клаудія Таннер (ÖVP) її заявила в інтерв’ю «Welt», що Захід має разом із українським урядом вирішити, коли переговори з Росією мають сенс.

«Зі своїх візитів в Україну я знаю, що подібні акламації шкодять нашій країні. Європа має залишатися єдиною щодо російської агресивної війни. Кожна акламація шкодить Україні та допомагає путіну. Міністр оборони повинен знати про це», – розкритикував речник NEOS Хельмут Брандштеттер заяви Таннер. За словами Брандштеттера, міністр оборони в газетному інтерв’ю одноосібно змінив політику Австрії щодо України.

Разом зі своїм колегою по партії NEOS Дугласом Хойосом він направив запит міністру оборони з проханням уточнити, чи є висловлене тільки її думкою, чи вона говорить від імені всього федерального уряду Австрії. І міністр закордонних справ Олександр Шалленберг, і федеральний канцлер Карл Нехаммер (обидва ÖVP) досі завжди ясно давали зрозуміти, «що на Україну як на окуповану країну не можна чинити тиск, щоб змусити її погодитися на припинення вогню з різних причин», йдеться у запиті партійної фракції.

Шалленберг також неодноразово наголошував на тому, що зростання цін на енергоносії почалося ще до початку війни і що війна була лише «прискорювачем», у тому числі й тому, що щодо електроенергії та газу взагалі не було жодних санкцій, а у випадку з ціною на нафту вона вже впала нижче рівня початку війни із запровадженням санкцій. Таннер спростувала ці заяви, заявивши, що «високі ціни на енергоносії, які є наслідком жорстокої агресивної війни Путіна проти України, можуть все частіше сприйматися людьми на Заході як тягар», — йдеться у питанні NEOS. «Зрозуміло одне: Європа має залишатися єдиною щодо російської агресивної війни. Кожна акламація шкодить Україні та допомагає Путіну. Міністр оборони має знати про це», – сказав Брандштеттер.

Бернар Костянтинов
За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/ROLAND SCHLAGER (Archivbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України