Новини з Австрії

В Австрії Коаліція ÖVP та Зелених тріщить по швах: які сценарії нових виборів

Коаліція ÖVP та Зелених тріщить по швах. Не минає й дня, щоб два урядові партнери не виражали взаємну ворожість.

Лише у п’ятницю канцлер Карл Нехаммер спровокував зелених, оголосивши про «автомобільний саміт». У суботу її наслідувала конституційний міністр Каролін Едштадлер: вона закликала до заборони цитування кримінальних справ, що є прямою атакою на міністра юстиції Алму Цадич. Після виступу Нехаммера про майбутнє нації зараз розробляється план канцлера “Австрія 2030”. Водночас, ÖVP запускає нову плакатну кампанію — з випадами на адресу опозиції. Почалася (первинна) виборча кампанія…

Стратеги партій «Бірюзових» та «Зелених» давно готуються до розпаду коаліції. За словами інсайдерів в уряді, є три сценарії нових виборів:

Сценарій 1: вибори вже восени

Якщо, всупереч очікуванням, ÖVP лише трохи програє на виборах у Зальцбурзі 23 квітня, стратеги ÖVP можуть використати це як можливість вийти із осоромленої бірюзово-зеленої коаліції. Тоді провокації в кліматичній політиці та міграції можуть посилитись – і влітку коаліція може луснути. Результатом стануть нові вибори восени. Однак такий сценарій є малоймовірним. Причина в тому, що якщо уряд впаде цього року, ÖVP та Зелені втратять мільйони партійного фінансування на 2024 рік. Наразі партія Нехаммера, наприклад, щорічно отримує колосальні 13,1 мільйонів євро партійного фінансування. І: FPÖ зараз займає високі позиції в опитуваннях і безумовно стане переможцем.

Сценарій 2: вибори навесні 2024 року

Найімовірніші вибори навесні 2024 р. Передісторія: вибори в ЄС відбудуться у травні. Це може бути особливо незручно для ÖVP: з одного боку, тому що партійний бунтар Отмар Карас виступить проти лінії партії у передвиборчій кампанії ЄС і таким чином протидіє «жорсткому» курсу канцлера Нехаммера щодо міграції. З іншого боку, тому що ÖVP загрожує масовою поразкою на виборах до ЄС. FPÖ може зайняти перше місце на цих протестних виборах, а потім, з попутним вітром виборів до ЄС, також досягти успіху на виборах до Національної ради. Ось чому деякі стратеги ÖVP віддадуть перевагу виборам до Національної ради виборам до ЄС. Найімовірнішою датою для цього буде березень 2024 — тоді партії вже зберуть половину партійного фінансування на 2024 рік. Гроші, які ÖVP та Зелені могли б використати у передвиборчій кампанії.

Сценарій 3: вибори восени 2024 року

Але є й урядові стратеги, які хотіли б провести вибори у звичайну дату восени 2024 року. Їхній аргумент: вибори в ЄС можуть стати «громовідведенням». Виборці мають випустити пар на виборах до ЄС, а потім знову піти на наступність на виборах до Національної ради. Однак і ÖVP, і Зеленим загрожує мінус на виборах, втратять десятки депутатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України