За даними МВС Австрії, у січні заяв про надання притулку було приблизно на 40 відсотків менше, ніж у грудні.
Цього року кількість клопотань щодо надання притулку в Австрії продовжила знижуватися. За даними Міністерства внутрішніх справ, у січні було подано майже 4 300 заяв про надання притулку, що приблизно на 40 відсотків менше ніж у грудні 2022 року, коли було подано близько 7 000 заяв. У лютому МВС очікує подальшого зниження кількості заяв до 40 відсотків порівняно із січнем.
Міністерство внутрішніх справ бачить причини різкого скорочення кількості заяв про надання притулку останніми місяцями в «інтенсивному контролі з боку австрійської поліції на угорській території в рамках операції «Фокс», але насамперед у припиненні безвізового режиму для тунісців та індійців у Сербії.
Якщо порівняти кількість заяв за січень з січня минулого року, вимальовується трохи інша картина: у січні 2022 року було подано 3 349 заяв про надання притулку, у січні 2021 року — 1 587 заяв про надання притулку.
Більшість заяв про надання притулку (всього 4288) у січні цього року було подано громадянами Марокко (1203), за ними йдуть громадяни Сирії (828), Афганістану (657), Індії (378) та Туреччини (279). Шанс отримати притулок для вихідців із Марокко вкрай низький, минулого року лише 13 громадян Марокко отримали притулок в Австрії, що відповідає коефіцієнту визнання 0,3 відсотка.
Канцлер Карл Нехаммер та міністр внутрішніх справ Герхард Карнер (ÖVP) вирушать до Марокко сьогодні. У МВС заявили, що хочуть зосередити там переговори насамперед на темі нелегальної міграції та реадмісії.