Рівень інфляції в Австрії, ймовірно, впаде до 9,1 відсотка і, таким чином, до найнижчого значення з червня 2022 року згідно з розрахунками Статистичного управління Австрії в рамках оперативної оцінки. Інфляція склала 10,9 відсотка у лютому та 11,2 відсотка у січні.
«Основний внесок зробили пальне, ціни на які різко зросли на початку війни в Україні, але з того часу знову впали і тепер надають демпфуючий вплив на інфляцію в річному порівнянні. Тенденція цін на продукти харчування також слабшає», – заявив у п’ятницю генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас.
Однак навіть якщо інфляція нарешті почала падати, ціни буквально вибухнули порівняно з попереднім роком. В австрійських сім’ях Великдень, що наближається, викликає нервозність: величезна інфляція робить його найдорожчим святом усіх часів. Дві третини населення нині змушені обмежувати себе у фінансовому плані. Кожному п’ятому навіть доводиться обмежувати особисті витрати предметами першої необхідності. “У порівнянні з роком, що передував кризі, процвітання втрачено, це близько 8 000 євро на австрійця, які не будуть зароблені в 2024 році”, – пояснює глава WIFO Габріель Фельбермайр.
Ціна вершкового масла для великоднього сніданку є найбільшою: вона зросла на 32% порівняно з попереднім роком. Велосипеди, які є обов’язковими для дітей у багатьох сім’ях, подорожчали майже на третину з моменту останнього фестивалю. Квіти як подарунок або прикраси столу коштують на 27% дорожче.
Олія: +32,1%
Велосипеди: +30%
Авіаквитки: +29%
Квіти: +26,6%
Шинка: +19,8%
Яйця: +19,2%
Баранина: +19,1%
Готель (4/5 зірок): +17,9%
Хліб: +16,1%
Овочі: +15,3%
Шпинат: +14,2%
Безалкогольні напої: _14,1%
Харчування поза домом: +12,3%
Настільні ігри: +10,8%
Джем: +10,4%
Відвідування терм: +8,7%
Спортивний одяг: +6,6%
Алкогольні напої: +5,8%
Шоколад: +5,6%
Велосипед: +4,9%
Найпоширеніший подарунок в Австрії – шоколадний кролик – також став дорожчим на 5%.
Згідно з дослідженням торгової асоціації, цього року австрійці витратить на свято загалом 280 мільйонів євро. Кожна людина витрачає в середньому 60 євро на подарунки та 50 євро на святкове частування – лише 110 євро. Торгівля задоволена: це друге за важливістю свято після Різдва. Тут також очевидно величезний вплив інфляції: лише рік тому ми все ще витрачали в середньому 90 євро на Великдень. “Однак зростання більш ніж на 22% майже виключно зумовлене інфляцією”, – говорить Райнер Вілль з торгової асоціації.