ЄС|NATO

В Австрії до влади повертаються комуністи – у Зальцбурзі на місцевих виборах компартія здобула четверте місце

ÖVP (християнсько-демократична та ліберал-консервативна політична партія Австрії) зазнала чутливої поразки на виборах у Зальцбурзі, але зрештою досить впевнено зберегла перше місце. Другою силою зараз є FPÖ (право-популістська і націонал-консервативна політична партія Австрії ), яка значно посилилася. SPÖ (соціал-демократична лівоцентристська політична партія в Австрії) далеко позаду з великими втратами, як і зелені. Наступного року очікуються вибори до Національної ради, і вибори у трьох землях (Нижній Австрії, Каринтії та тепер Зальцбурзі) цього року можна розглядати як тривожний сигнал для ÖVP та SPÖ.

Сенсацію зробила компартія. Головний кандидат від комуністів Кей-Майкл Данкль був дуже здивований результатом. Він та його команда привели комуністів до подання вже у другому земельному парламенті після Штирії. Данкль вважає, що це переконлива ознака того, що все більше людей хочуть іншої чесної політики, і попереджувальним сигналом для авторитетних партій про те, що їм знову доведеться серйозно ставитись до повсякденних проблем.

За попереднім підсумковим результатом (з урахуванням голосування поштою) Народна партія набрала 30,4 відсотка (-7,4). Друге місце дісталося FPÖ: з 25,7% (+6,9) вони випередили SPÖ, яка набрала всього 17,9% (-2,2). KPÖ (Комуністична партія Австрії) досягла сенсаційного результату з 11,7% (+11,3) та випередила Зелених, які набрали 8,2% (-1,1). NEOS не спромоглися пройти поріг.

У майбутньому ÖVP матиме дванадцять депутатів у парламенті землі, FPÖ — десять, а SPÖ — сім. У KPÖ чотири мандати, у Зелених — три.

Згідно з розрахунками SORA для ORF, Зелених та NEOS, яка досі перебувала при владі у Зальцбурзі, більше не має більшості після виборів у землі в неділю.

У майбутньому можливі дві коаліції по двоє: ÖVP і SPÖ матимуть 19 із 36 місць у парламенті землі, що є незначною більшістю. Проте більшу кількість голосів мала б коаліція ÖVP-FPÖ: дві партії разом володіють 22 мандатами. В даний момент є багато ознак співпраці саме між ÖVP та FPÖ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України