Новини з Австрії

В Австрії дешеві продукти харчування та засоби гігієни стали дорожчими на 42 відсотки

Інфляція продовжувала сповільнюватись на високому рівні наприкінці 2022 року. Згідно з попередньою оцінкою Статистичного управління Австрії, інфляція у грудні склала 10,2 відсотка, знизившись з 10,6 відсотка у листопаді та з 11,0 відсотків у жовтні, повідомило агентство у четвер.

Проте ціни на продукти харчування та послуги громадського харчування продовжували зростати. Гармонізований коефіцієнт інфляції (HICP) для Австрії, розрахований для порівняння з Єврозоною, у грудні становив 10,5 відсотка.

За даними поточного моніторингу цін АК, навіть дешеві продукти харчування та засоби для чищення в порівнянні з минулим роком стали дорожчими на 42 відсотки.

Подорожчали соняшникова олія (на 167 відсотків), пшеничне борошно (на 111 відсотків), макарони пенне (на 91 відсоток) та цукор-пісок (на 81 відсоток).

“Зростання цін продовжує зашкалювати”, – сказав у середу у своїй заяві співробітник АК із захисту прав споживачів Габріеле Згубіч.

Вершкове масло також подорожчало на 77 відсотків. Зубна паста подорожчала на 68 відсотків, носові хустки – на 43 відсотки.

Ще один результат моніторингу цін Палати праці: у грудні 2022 року кошик товарів коштував у середньому на п’ять відсотків дорожче в обстежених супермаркетах (Billa, Billa Plus, Spar, Interspar), ніж у дискаунтерах (Hofer, Lidl, Penny).

Були враховані рекламні акції, але не ціни на картку клієнта або об’ємні знижки. Для обраних товарів у кожному магазині було досліджено найдешевший товар, тобто товар із найнижчою базовою ціною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України