Обмежувальні заходи, введені національним законодавством Австрії в ході реформування 1997 року, суттєво знизили кількість вбивств і самогубств здійснених з його використанням. Така тенденція зберігається в наступні двадцять років. Однак економічна криза 2008 року забарився її. Такі дані дослідження, проведеного MedUni Vienna.
За словами експертів, загальна суспільна незахищеність призвела до збільшення реєстрацій вогнепальної зброї серед громадян Австрії, які спричиняють зростання кількості вчинених вбивств і самогубств.
Кількість вбивств і самогубств, скоєних з використанням вогнепальної зброї, знижується протягом двох десятків років після проведення реформи 1997 року, коли отримання права на володіння вогнепальною зброєю істотно ускладнилося. Кількість нових реєстрацій зброї знижується, а разом з ним і кількість умисних вбивств та самогубств. Це відбивається в цифрах статистики. Наприклад, якщо в 1998 році на 100 тисяч жителів Австрії кількість смертей від зброї здатність становило 3,7, то до 2008 року цей показник знизився до 2,4 випадку на кожні 100 тисяч жителів Австрії. Ця тенденція сповільнилася після економічної кризи 2008 року, який спричинив за собою зростання показників самогубств і вбивств.
За словами експерта з Департаменту психіатрії та психотерапії MedUni / AKH Vienna Деніеля Кеніга, «відомим супутнім фактором для самогубства є безробіття, яка зросла поле кризи 2008 року, що викликала стрес у населення».
У період з 1985 по 1998 роки кількість самогубств із застосуванням вогнепальної зброї незмінно йшло «в ріст» від 14,3 до 18,7 відсотка в рік, то після реформи законодавства воно стало знижуватися. Зворотний процес відзначено, починаючи з 2008 року, коли в середньому за рік кількість самогубств зросла на 17,7 відсотка в рік.
З 1985 по 1998 рік вбивства, вчинені з використанням вогнепальної зброї, збільшувалися щорічно на 4,1-9 відсотків, але після 1997 року їх кількість почала знижуватися, досягнувши до 2008 року всього восьми вбивств за рік. З початком економічної кризи знов спостерігається тенденція зростання. Приміром, у 2016 році в Австрії було зареєстровано сімнадцять випадків вбивства з допомогою вогнепальної зброї.
За словами Кеніга, зростаюча невизначеність серед населення неминуче потягне за собою подалі збільшення кількості зброї у цивільного населення, а в слід за цим кількість смертей від нього. Протидія цій тенденції є важливим завданням для австрійського суспільства.