Авторські статтіЗдоров'я

Психологи: з поганим настроєм легше налаштуватися на робочий лад

Як не парадоксально, але саме поганий настрій допомагає людині ефективніше працювати. Такий результат показало дослідження вчених з Університету Ватерлоо.

Депресивні стани останнім часом досить часто стали спостерігатися у людей різних вікових груп. Відомо, що поганий настрій обумовлено економічною ситуацією, постійним стреса та іншими проблемами.

Вчені з Університету Ватерлоо – професор психології Тара Маколі і доктор філософії Мартін С. Габель вирішили простежити вплив депресії на активність людини, для цього вони провели експеримент, в якому взяло участь 95 добровольців. В результаті психологи встановили, що з поганим настроєм легше налаштуватися на робочий лад. Одним з досліджуваних факторів стало вплив емоційної реактивності та його взаємозв’язок з настроєм. Нагадаємо, що емоційна реактивність є чутливість, інтенсивність і тривалість емоційної реакції, яка безпосередньо пов’язана з настроєм.

У ході експерименту встановлено, що для частини людей поганий настрій допомагає мислити швидше і гостріше, що дуже важливо не тільки в повсякденному житті, але і в критичній ситуації. Такі люди краще показують абсолютно протилежний ефект, швидше і якісніше працюючи в стані поганого настрою.

У ході експерименту всі його учасники виконували за дев’ять ять різних завдань і відповідали на запитання. Під час дослідження було проаналізовано залежність настрою, емоційних реакцій і робочої пам’яті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України