Новини з Австрії

В Австрії з 22 листопада оголошено загальнонаціональний локдаун – загальна обов’язкова вакцинація стартує з 1 лютого

Четвертий загальнонаціональний локдаун з початку пандемії запроваджено. Як оголосили на прес-конференції федеральний канцлер Олександр Шалленберг (ÖVP) та міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн (зелені), галузі громадського харчування, культури та заходів, а також роздрібна торгівля (крім магазинів для повсякденних потреб) закриється у понеділок. Школи та дитячі садки залишаються відкритими.

Загальний локдаун має набути чинності у понеділок 22 листопада

Обмеження на вихід для всіх діють із півночі. Рекомендація домашнього офісу поширюється на всіх співробітників, 3-G, як і раніше, є обов’язковим на робочих місцях. Маска FFP2 є обов’язковою у всіх закритих приміщеннях, у тому числі на робочому місці.

Дозволяється залишати свою приватну житлову зону з таких причин:

  • Поїздка на роботу
  • Покриття основних потреб повсякденного життя (наприклад, покупки)
  • Використання медичних послуг
  • Відпочинок на свіжому повітрі для фізичного та психічного розслаблення

Локдаун діє першому етапі протягом 20 днів, тобто до 13 грудня, та був може бути продовжений ще десять днів. Згідно з поточним планом уряду, після загального локдауну обмеження для нещеплених залишаться.

Загальна обов’язкова вакцинація набуває чинності з 1 лютого 2022 року. Будь-кому, хто, як і раніше, не хоче робити щеплення, загрожує адміністративне покарання або тюремне ув’язнення.

“Протягом тривалого часу у цій країні існував консенсус, що ми не хочемо, щоб вакцинація була обов’язковою”, – сказав Шалленберг. “Довгий час, можливо, надто довго передбачалося, що можна буде досягти високого рівня вакцинації навіть без будь-якого примусу. Тепер усім доведеться зіткнутися з реальністю”.

Попередня розмова із соціальними партнерами вже відбулася. Конституційні юристи вже дали зрозуміти, що можлива загальна примусова вакцинація. У 1948 році в Австрії було введено обов’язкову вакцинацію від віспи.

До речі, цей захід зробить Австрію першою країною в Європейському Союзі, де застосовуються загальну вимогу вакцинації проти CoV.

За словами експерта IHS Клауса Вейєрштрасса в п’ятницю, загальнонаціональний локдаун завдасть внутрішній економіці збитків у розмірі мільярда євро на тиждень.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: Andreas Moser

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України