Новини з Австрії

В Австрії введуть локдаун для невакцинованих

Австрійський канцлер Шалленберг дав зелене світло для локдауну нещеплених людей

Австрії загрожує черговий локдаун, але вперше він не торкнеться всього населення. Цього разу комендантська година має застосовуватися лише до нещеплених людей, але це по всій країні і, якщо федеральний канцлер Олександр Шалленберг (ÖVP) досягне свого, з понеділка

Канцлер Олександр Шалленберг (ÖVP) оголосив це рішення сьогодні на прес-конференції, присвяченій навчанням Blackcout в Інсбруку. “Гірко, що доводиться вдаватися до таких заходів. Дві третини громадян вчинили правильно», – похвалив канцлер вакцинованих. Він не бачить причин, чому вони мають втрачати свої права та свободи із солідарності з нещепленими.

Для тих, хто не вакцинований, повинні застосовуватися ті ж винятки з обмежень на вихід, що й за попередніх локдаунів для всіх. Таким чином, людям, які не були вакциновані, як і раніше, буде тільки дозволено ходити на роботу – але тепер відповідно до правила 3G – або купувати продукти, а також “розім’яти ноги” або займатися спортом на відкритому повітрі. Глава Верхньої Австрії Томас Штельцер (ÖVP) додав на окремій прес-конференції, що нічна гастрономія має закритися. Заходи скасовані, за винятком професійного спорту та культури. Різдвяні ринки повинні проходити без вживання їжі та напоїв.

За словами канцлера, контроль здійснюватиме поліція, хоча і на вибірковій основі. Канцлер пояснив, що не може бути “суворого контролю”. “Ми живемо не в поліцейській державі, і ми не можемо і не хочемо перевіряти кожен кут”. Він уже заявив, що зима буде вкрай «некомфортною» для нещеплених і тепер настав час перетворити слова на справи.

До проведення цього рішення в опівдні в неділю буде проведено віртуальну конференцію з губернаторами, а потім увечері – засідання головного комітету Національної ради для затвердження рішення та визначення правової основи для нього.

Міністр охорони здоров’я Мюкштейн Вольфганг Мюкштейн заявив у Відні, що з 15 листопада локдаун для нещеплених буде точно введений у Верхній Австрії та Зальцбурзі. Він також оголосив про обов’язкову вакцинацію в секторі охорони здоров’я та догляду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України