Новини з Австрії

В Австрії набули чинності поправки до Правил дорожнього руху для велосипедистів та пішоходів

Сьогодні в Австрії вступає в силу поправка до Правил дорожнього руху (StVO). Регулювання принесе значні покращення, особливо для велосипедистів та пішоходів.

Поправки до Правил дорожнього руху покликані забезпечити значні покращення для пішоходів, велосипедистів та безпеки дорожнього руху загалом. “Завдяки комплексним удосконаленням нові правила дорожнього руху забезпечать більш високий статус велосипедного та пішохідного руху”, – сказала міністр охорони навколишнього середовища Леоноре Гевесслер (Зелені).

Для велосипедистів відбудуться наступні зміни: автомобілі тепер повинні дотримуватись встановленої дистанції при обгоні велосипедистів. Вперше неточне емпіричне правило буде замінено точною та обов’язковою мінімальною відстанню при швидкості понад 30 км/год: 1,5 метра в населених пунктах та два метри поза населеними пунктами.

Дозволяється їздити поряд із дітьми на велосипедах. Якщо ви супроводжуєте дитину на велосипеді, у майбутньому ви завжди можете їхати поряд один з одним, за деяким винятком. Крім того, тепер велосипедистам дозволено повертати праворуч на червоне світло на окремих світлофорах, позначених відповідним знаком. Федеральні землі самі визначать, які це переходи та які додаткові знаки мають бути передбачені.

Права пішоходів також розширюються. У майбутньому, наприклад, “пріоритет” поширюватиметься на пішоходів на тротуарі. “Пояснюється, що водії транспортних засобів не повинні наражати на небезпеку пішоходів при перетині тротуарів або перешкоджати ним користуватися тротуаром”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Зміни торкнулися і зупинок громадського транспорту: якщо можна проїхати повз автобус або трамвай на зупинці праворуч, тобто з боку виходу, то транспортні засоби тепер мають зупинятися без винятку під час посадки та висадки пасажирів. Тільки коли двері знову зачиняються і ніхто не сідає в громадський транспорт, можна продовжити рух із кроковою швидкістю.

З 1 жовтня поворот праворуч із вантажівками дозволено лише з кроковою швидкістю. За даними міністерства, при поворотах неодноразово виникають небезпечні ситуації, оскільки водії вантажівок, які здійснюють поворот, не помічають пішоходів. Тому в майбутньому вантажівки повинні будуть рухатися зі швидкістю пішохода при повороті праворуч у будь-якому місці, де очікується рух пішоходів чи велосипедистів.

“Чіткий фокус нинішньої реформи Правил дорожнього руху спрямований на підвищення безпеки для груп людей, які особливо вразливі у дорожньому русі: пішоходи, велосипедисти та діти. Проте безпека дорожнього руху не є статичним питанням, вона має постійно розвиватися. Тому експерти Міністерства внутрішніх справ спільно з експертами Міністерства захисту клімату вже працюють над подальшими необхідними заходами щодо підвищення безпеки дорожнього руху в Австрії”, – наголосив міністр внутрішніх справ Герхард Карнер (ÖVP).

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/FOTOKERSCHI.AT/KERSCHBAUMMAYR

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України