Новини з Австрії

В Австрії тести на COVID-19 залишаються безкоштовними до кінця березня

Про це вчора повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Відповідне рішення про фінансування заплановано на вівторок в комітеті з охорони здоров’я. В іншому випадку в жовтні фінансування безкоштовних тестів фактично б припинилося

З іншого боку, роздача безкоштовних тестів самоперевірки в аптеках закінчується у кінці місяця.

У письмовій заяві міністерства Вольфганга Мюкштейна (Зелені) говориться, що міністерство із залученням експертів інтенсивно займалося питанням безкоштовних тестів на CoV в Австрії протягом останніх декількох тижнів. У підсумку вони прийшли до висновку, що ця пропозиція має залишитися. Однак всіх заходів, включаючи методи тестування, будуть постійно оцінюватися і, при необхідності, адаптуватися до ситуації.

У той час як в декількох федеральних землях, очолюваних ÖVP, пролунали голоси з проханням припинити безкоштовні кампанії і, по крайній мірі, стягувати плату за тести на CoV. Тоді як землі, очолювані SPÖ, зокрема, виступали за продовження безкоштовних тестів. Аргументом на користь цього є те, що за допомогою більшої кількості тестів можна підтримувати кращий моніторинг зараження. Аргумент проти цього полягає в тому, що це може придушити готовність до вакцинації.

Впровадження ж «3-G» на робочому місці ще не повністю узгоджено

Цей захід CoV введется урядом «з великою ймовірністю», – сказав віце-канцлер Вернер Коглер. За його словами, важливо, щоб була також координація з соціальними партнерами, яка все ще триває. Відомо, що уряд і соціальні партнери в значній мірі згодні за змістом, але працюють над фактичною юридичної реалізацією. Йдеться про наслідки відмови працівника надати свідоцтво «3-G». Згідно з австрійським трудовим законодавством звільнення може проводитися без пояснення причин – за деякими винятками. Експерти по трудовому праву сходяться на думці, що стала відмова від здачі тестів «звичайно ж стане приводом для звільнення».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України