Новини з Австрії

В Австрії служба зайнятості позбавить безробітних допомоги у разі відмови від вакцинації

AMS позбавить посібників відмовляються робити щеплення безробітних

Як випливає з інформації, яка опинилася в розпорядженні “Der Standard”, про це існує спеціальне роз’яснення міністра праці Мартіна Кохера (ÖVP). Ще влітку керівництво служби зайнятості (Arbeitsmarktservice) звернулося до нього з листом, в якому просило дати вказівки, як поступати у випадках, коли зареєстрований безробітний відмовляється від запропонованої йому роботу, мотивуючи це тим, що роботодавець вимагає обов’язкової вакцинації.

У відповідному листі, датованому 25 серпня, австрійський міністр Кохер пояснив, що безробітні не можуть відмовитися від роботи просто тому, що для цього потрібно вакцинація. Більш того, він зобов’язав AMS в подібних випадках позбавляти безробітних належної їм допомоги на термін до шести тижнів.

Слід зазначити, що все більше роботодавців включають наявність щеплення в число необхідних вимог для здобувача

Так, наприклад, Нижня Австрія ввела з 1 вересня вимогу мати щеплення для вступників на будь-яку посаду в земельних органах державного управління. Інші федеральні землі, такі як Відень і Штирія, вимагають прищепні сертифікати поки лише для шукачів вакансій в області медицини і соціальних служб.

За словами консультантів служби зайнятості, вимоги прищепних сертифікатів стають все більш поширеними також в промисловості і торгівлі. Зрозуміло, AMS не має права запитувати у зареєстрованих безробітних інформацію про наявність щеплення. За наявними даними, позбавлення допомоги буде відбуватися в разі отримання інформації від роботодавця, що здобувач від AMS відкинув запропоноване йому робоче місце через вимоги прищепного сертифікату. Саме в цих випадках і буде здійснюватися рекомендоване міністром Кохером позбавлення допомоги строком до шести тижнів.

Працівники служби зайнятості прогнозують подібні випадки в самому найближчому майбутньому. Винятком з цього правила стануть лише ті, хто звільнений від необхідності робити щеплення за медичними показаннями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України