Новини з Австрії

В Австрії розкрито напад на монахів у 2018 році – нападником виявився громадянин Хорватії

У 2018 році злочинець напав і пограбував п’ятьох братів-ченців в монастирській церкві Марії Іммакулата у Флорідсдорфі. Тепер справа остаточно розкрита

27 грудня 2018 року, незабаром після полудня, злочинець увірвався через церкву Марії Іммакулата в Штреберсдорфі в сусідню будівлю школи De La Salle, що знаходиться у віданні духовенства. Монахів він повалив на землю і жорстоко побив ногами. Всім жертвам надів наручники і заткнув роти. П’ятеро братів-ченців отримали серйозні поранення, а одному з священнослужителів навіть загрожувала смертельна небезпека. І тільки приблизно через чотири години один з постраждалих зміг зняти кайдани і звернутися за допомогою. Роками не знаходилося ніяких слідів злочинця. Навіть нагорода в 30 000 євро, публікація зображення в програмі ZDF «Aktenzeichen XY» не дали жодної інформації.

У той час на чергуванні перебувало понад 300 офіцерів. Вони зібрали більше 500 доказів, які необхідно було проаналізувати. Саме той факт, що всі сліди злочину були виявлені і оцінені на місці злочину, привів до викриття та затримання злочинця. У березні дослідникам вдалося встановити слід ДНК на пляшці з питною водою. Підозрюваний який провів дитинство в Німеччині, був там засуджений і його ДНК було в базі даних. Таким чином, Інтерпол зміг з’ясувати, що ця людина повинна перебувати в Хорватії. Згодом було виданий європейський ордер на арешт. Громадянина Хорватії затримали в Загребі 11 травня. Цьому передувала співпраця з владою Хорватії.

Підозрюваний у скоєнні злочину звинувачується в грабежі, позбавлення волі і порушення закону про зброю. За це може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років. Як мотив для вчинку хорват заявив, що ненавидить католицьку церкву. Подальше розслідування триває.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України