Новини з Австрії

В Австрії розглядають зняття коронавірусних обмежень

«День Свободи»: з 5 березня скасування обов'язкової вакцинації, G-правил та іншого

З 10 ранку уряд і керівництво експертного комітету Gecko разом з керівництвом австрійський федеральних земель обговорюватимуть скасування антикоронавірусних заходів

Інсайдери з середини уряду повідомляють, що о 13.00 уряд оголосить справжній “День Свободи”. Обов’язкова вакцинація, G-правила та, можливо, також маски FFP2 скасовуються.

Сьогодні австрійський уряд планує ефектне (і ризиковане) звільнення: всі G-правила мають бути скасовані 5 березня, обов’язкову вакцинацію припинено, маски можуть зникнути з нашого життя. Переговори між канцелярією та МОЗ продовжувалися до пізньої ночі у вівторок. Ще не все затверджено точно, але є ознаки того, що уряд справді планує День свободи. Це підтвердили кілька джерел в уряді. І ось що насправді планується: 5 березня 2022 року разом скасовуються всі антикоронавірусні правила в Австрії.

  • Магазини, готелі або ресторани: з цієї дати більше не потрібно підтвердження вакцинації, одужання чи тестування.
  • Час закриття ресторанів і кафе скасовується, нічний гастрономії можна відкритися – і все це без G-вимог.
  • Безсимптомні більше не вирушають на карантин.

Все ще поки що обговорюється, але цілком можливо: обов’язкові маски можуть бути повністю скасовані. ÖVP хоче скасувати обов’язкове носіння маски поза особливо критичних областей, Зелені хочуть почекати з таким рішенням.

Також вирішено призупинити обов’язкову вакцинацію на невизначений термін — хоча фахівці очікують на наступну мутацію восени. Вісім із дев’яти земель хочуть підтримати скасування, поки вичікує столиця Відень.

Безкоштовні тести залишаються тільки для лікарень, будинків для людей похилого віку та інвалідів та за офіційним направленням на тест при підозрі на інфекцію (позитивний тест на антиген, симптоми). Всім решті доведеться платити. Поки що проти цього активно протестує знову ж таки уряд Відня зі своїм проектом Alles gurgelt.

Вчора експертна рада Gecko побічно дала добро на такі зміни: після того, як пік захворюваності був перевищений і динаміка “явно вирівнялася”, послаблення заходів “вже не вплине на процеси інфікування”, йдеться у звіті комітету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України