Новини з Австрії

В Австрії повністю запрацював “Зелений паспорт”: як його отримати

«Зелений паспорт» повністю функціонує в Австрії з неділі – тепер також доступні для завантаження підтвердження про вакцинацію

В даний час Австрію можна розділити на дві групи: з підписом мобільного телефону або без неї. У тих, у кого є підпис мобільного телефону, мають явну перевагу. Понад два мільйони австрійців вже використовують її. За даними «Presse», тільки в травні було зареєстровано 170 000 чоловік. Людям з підписом на мобільному телефоні простіше отримати «Зелений паспорт», який дозволить безпечно подорожувати по ЄС за допомогою QR-коду з 1 липня. В Австрії код також використовується для підтвердження входу в гастрономічні об’єкти і на культурні заходи. Ось як це працює:

З підписом мобільного телефону

Ви заходите на портал www.gesundheit.gv.at і натискаєте синьо-помаранчевий значок «Ельга», скорочення від «Електронна медична карта». Там вам потрібно авторизуватись зі своїм підписом на мобільному телефоні і натиснути на зелений символ паспорта з червоно-біло-червоним прапорцем. Потім можна завантажити сертифікати в форматі PDF. Ці сертифікати, роздруковані або збережені на мобільному телефоні, вважаються «Зеленими паспортами».

Без підпису мобільного телефону

Австрійці, які не мають підпису на мобільному телефоні, в даний час повинні йти в муніципалітет, районну адміністрацію (магістрат) або до уповноваженого по роботі з «Ельга» і роздруковувати свої довідки. Скоро лікарі, аптеки і пункти обслуговування Лікарняної каси Австрії також зможуть роздруковувати квитанції (включаючи QR-код).

Перевірити дійсність

Перевірити дійсність сертифікатів можна на сайті www.greencheck.gv.at. Якщо після сканування QR-коду з’явилася зелена галочка, все в порядку. Червоний заборонний знак вказує на недійсний паспорт, наприклад, в разі минулих тестів на коронавірус.

Отримати підпис

Підпис на мобільному телефоні можна запросити особисто в податковому та поштовому відділеннях. Для цього вам знадобиться посвідчення особи і мобільний телефон, вартість активації – 6 євро. Підпис можна замовити на сайті finanzonline.bmf.gv.at.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України