Новини з Австрії

В Австрії повністю запрацював “Зелений паспорт”: як його отримати

«Зелений паспорт» повністю функціонує в Австрії з неділі – тепер також доступні для завантаження підтвердження про вакцинацію

В даний час Австрію можна розділити на дві групи: з підписом мобільного телефону або без неї. У тих, у кого є підпис мобільного телефону, мають явну перевагу. Понад два мільйони австрійців вже використовують її. За даними «Presse», тільки в травні було зареєстровано 170 000 чоловік. Людям з підписом на мобільному телефоні простіше отримати «Зелений паспорт», який дозволить безпечно подорожувати по ЄС за допомогою QR-коду з 1 липня. В Австрії код також використовується для підтвердження входу в гастрономічні об’єкти і на культурні заходи. Ось як це працює:

З підписом мобільного телефону

Ви заходите на портал www.gesundheit.gv.at і натискаєте синьо-помаранчевий значок «Ельга», скорочення від «Електронна медична карта». Там вам потрібно авторизуватись зі своїм підписом на мобільному телефоні і натиснути на зелений символ паспорта з червоно-біло-червоним прапорцем. Потім можна завантажити сертифікати в форматі PDF. Ці сертифікати, роздруковані або збережені на мобільному телефоні, вважаються «Зеленими паспортами».

Без підпису мобільного телефону

Австрійці, які не мають підпису на мобільному телефоні, в даний час повинні йти в муніципалітет, районну адміністрацію (магістрат) або до уповноваженого по роботі з «Ельга» і роздруковувати свої довідки. Скоро лікарі, аптеки і пункти обслуговування Лікарняної каси Австрії також зможуть роздруковувати квитанції (включаючи QR-код).

Перевірити дійсність

Перевірити дійсність сертифікатів можна на сайті www.greencheck.gv.at. Якщо після сканування QR-коду з’явилася зелена галочка, все в порядку. Червоний заборонний знак вказує на недійсний паспорт, наприклад, в разі минулих тестів на коронавірус.

Отримати підпис

Підпис на мобільному телефоні можна запросити особисто в податковому та поштовому відділеннях. Для цього вам знадобиться посвідчення особи і мобільний телефон, вартість активації – 6 євро. Підпис можна замовити на сайті finanzonline.bmf.gv.at.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh