Новини з Австрії

В Австрії локдаун для вакцинованих людей завершиться у неділю

Канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) оголосив в середу на прес-конференції, що локдаун для вакцинованих людей заврешиться 12 грудня. Однак він, як і раніше, застосовуватиметься до невакцинованих людей. Деталі закінчення локдауну поки що уточнюються.

“Ми маємо чітко усвідомлювати той факт, що коронавірус став частиною нашого життя”, – заявив Карл Нехаммер через день після інавгурації на своїй першій прес-конференції як федеральний канцлер. Тим не менш, новий глава уряду Австрії запевнив: карантин для вакцинованих людей закінчиться 12 грудня! “Відкриття відбудеться”.

Питання лише у тому, як. Крім роздрібної торгівлі, Нехаммер також включив до списку сектор громадського харчування, готелі та інші області. “Завтра ми уточнимо в експертів та губернаторів, як безпечно провести відкриття”. За словами Нехаммера, ринок роздрібної торгівлі, гастрономії та готельного бізнесу, швидше за все, відчинить свої двері. Це просто питання умов.

Нехаммер зазначив, що губернатори заздалегідь визначилися із тритижневою тривалістю локдауну. Із захворюваністю країни намітилася стійка позитивна тенденція. Таким чином, питання полягає не в тому, чи припинити локдаун, а в тому, як і які заходи залишити. У кожному разі, діяти слід максимально обережно.

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн (Зелені) також наголосив у кулуарах Ради ЄС, що локдаун закінчиться у вихідні. Проте, на його думку, знову можна запровадити регіональну різницю. Він розповів, що окремі заходи обговорюються там із федеральними землями. Сьогодні Відень, наприклад, визначиться зі своїм шляхом.

Вочевидь, що австрійському федеральному уряду слід проводити різницю лише між вакцинованими і невакцинованими людьми. Для останньої групи локдаун продовжуватиметься, як і планувалося, запевнив Мюкштейн. Те саме пообіцяв і Нехаммер, який, однак, пообіцяв змінити риторику. Це заходи для поділу громадян, а єдиної боротьби з вірусом.

Останнім часом виникли серйозні сумніви щодо того, чи слід, враховуючи, як і раніше, значну заповнюваність лікарень, дійсно відкривати відразу все. Про це попросив губернатор Тіроля Гюнтер Платтер (ÖVP), проте губернатор Штирії Герман Шютценхефер (ÖVP), наприклад, висловився за обережний підхід. Уряд Нижньої Австрії вчора також заявив, що становище в лікарнях не дає повної картини ситуації.

Тиск походить від лідерів економіки. Президент Палати Харальд Марер вважав “природним” вимагати відкриття всіх областей, незважаючи на згадку про надзвичайно велику кількість у відділеннях інтенсивної терапії. У порівнянні – в країнах, таких як Швейцарія, зараз ведеться нормальний бізнес з обмеженнями безпеки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України