В атмосфері Венери виявлена гігантська хвиля довжиною близько 10 тисяч кілометрів, яка рухається зі швидкістю 360 км/рік. Походження цієї хвилі абсолютно достовірно встановити поки не вдається, але точно зафіксовано її вплив на швидкість обертання планети.
Ще в 2015 році японський зонд «Акацукі» сфотографував дивовижне явище в атмосфері Венери – гігантську хвилю, природу утворення якої достовірно пояснити поки не вдається. Протяжність цієї дивної стаціонарної хвилі – близько 10 тисяч кілометрів, і вона рухається зі швидкістю близько 360 км/рік.
Вчені університету Каліфорнії провели моделювання атмосфери Венери і стверджують, що вона виникла через зіткнення рухомих атмосферних мас з гірськими хребтами. Але до цих пір вважалося, що на Венері немає достатня великих гір і височин для утворення подібних хвиль.
В результаті моделювання з’ясувалося, що така гравітаційна хвиля впливає на швидкість обертання планети – гальмує або прискорює обертання. Внаслідок впливу повітряних потоків може змінюватися швидкість обертання Венери (раніше це явище пов’язували з похибками вимірювань).
Друга планета Сонячної системи, Венера, дотепер досить слабо вивчена. Наприклад, досі планетологи не прийшли до єдиної думки, з чого складається її поверхня.