В атмосфері Венери вчені виявили гігантську таємничу хвилю

В атмосфері Венери виявлена гігантська хвиля довжиною близько 10 тисяч кілометрів, яка рухається зі швидкістю 360 км/рік. Походження цієї хвилі абсолютно достовірно встановити поки не вдається, але точно зафіксовано її вплив на швидкість обертання планети.

Ще в 2015 році японський зонд «Акацукі» сфотографував дивовижне явище в атмосфері Венери – гігантську хвилю, природу утворення якої достовірно пояснити поки не вдається. Протяжність цієї дивної стаціонарної хвилі – близько 10 тисяч кілометрів, і вона рухається зі швидкістю близько 360 км/рік.

Вчені університету Каліфорнії провели моделювання атмосфери Венери і стверджують, що вона виникла через зіткнення рухомих атмосферних мас з гірськими хребтами. Але до цих пір вважалося, що на Венері немає достатня великих гір і височин для утворення подібних хвиль.

В результаті моделювання з’ясувалося, що така гравітаційна хвиля впливає на швидкість обертання планети – гальмує або прискорює обертання. Внаслідок впливу повітряних потоків може змінюватися швидкість обертання Венери (раніше це явище пов’язували з похибками вимірювань).

Друга планета Сонячної системи, Венера, дотепер досить слабо вивчена. Наприклад, досі планетологи не прийшли до єдиної думки, з чого складається її поверхня.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh