В Арктиці російські вчені будують острова з льоду швидкісним способом

Молоді фахівці Далекосхідного федерального університету запропонували новий спосіб споруджувати крижані острови. На айсбергах з льоду в Арктиці розміщують бурове обладнання під час розвідки родовищ.

Штучно створені айсберги під професійні потреби зовсім не нові. Однак частіше використовуються інші методи. У Канади для споруди острова з льоду використовують розпилення води, яка досить ефективно, але затратно по годині. Молоді вчені запропонували і вже навіть випробували більш бюджетний і швидкий спосіб побудови.

Єгор Помников завідує лабораторією льодових досліджень. Він розповів про розробленому способі, в основі якого не споруда айсберга «з нуля», а використання навколишнього льоду навколо будівництва. З льоду випилюються блоки, які і служать будівельним матеріалом.

Спочатку блоки прорізають по периметру, залишаючи їх добу на морозі і складають один на одного. Для даної методики не потрібне залучення спеиалізованної техніки або ж додаткової робочої сили. Буде достатня 5 чоловік, а в результаті за день є можливість будувати острова від 65 см до 1,5 метрів товщиною.

При унікальному способі споруди для зміцнення конструкції досить прокладати армуючий матеріал між двома конструкціями. Дану технологію вже тестують в бухті Новик.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh