Авторські статтіТехно

В Арктиці російські вчені будують острова з льоду швидкісним способом

Молоді фахівці Далекосхідного федерального університету запропонували новий спосіб споруджувати крижані острови. На айсбергах з льоду в Арктиці розміщують бурове обладнання під час розвідки родовищ.

Штучно створені айсберги під професійні потреби зовсім не нові. Однак частіше використовуються інші методи. У Канади для споруди острова з льоду використовують розпилення води, яка досить ефективно, але затратно по годині. Молоді вчені запропонували і вже навіть випробували більш бюджетний і швидкий спосіб побудови.

Єгор Помников завідує лабораторією льодових досліджень. Він розповів про розробленому способі, в основі якого не споруда айсберга «з нуля», а використання навколишнього льоду навколо будівництва. З льоду випилюються блоки, які і служать будівельним матеріалом.

Спочатку блоки прорізають по периметру, залишаючи їх добу на морозі і складають один на одного. Для даної методики не потрібне залучення спеиалізованної техніки або ж додаткової робочої сили. Буде достатня 5 чоловік, а в результаті за день є можливість будувати острова від 65 см до 1,5 метрів товщиною.

При унікальному способі споруди для зміцнення конструкції досить прокладати армуючий матеріал між двома конструкціями. Дану технологію вже тестують в бухті Новик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України