В Англії виявлено кладовище перших місцевих християн

У Ньюкаслі, Англія, археологи знайшли і перепоховали на церковному цвинтарі рештки перших християн віком приблизно 1400 років.

Після тривалого вивчення в університетській лабораторії, вони були перепоховані в підземній гробниці-крипті храму Святого Ейдана поруч із замком після особливої поминальної служби, прочитаної  давньоанглійською мовою. Для рештків у гробниці був збудований особливий склеп, повідомляє сайт Christiantoday. Ще у період з 1998 по 2007 рік, під час археологічних розкопок в піщаних дюнах поблизу замку Бамбург, в графстві Нортумберленд, було виявлено більше 100 скелетів дорослих і дітей. Археологи, що працювали за науковим проектом Bambur Research Project і досліджували рештки, пояснили: «Для нас це була незабутня знахідка, і це найбільша подія, що стоїть перед очима, наче все це сталося вчора. Ми виявили і досліджували могилу, облицьовану кам’яними плитами, і зрозуміли, що нарешті знайшли місце втраченого стародавнього кладовища в Боул Хоул».

Протягом 15 років з моменту знахідки, керівники проекту працювали у лабораторіях університету Дарема, аналізуючи кісткові залишки і відновлюючи їх історію. Зараз є підстави вважати, що ці люди належали до двору короля Святого Освальда, правителя Нортумбрії з 634 по 642 рік. У листуванні з місцевою владою вчені писали: «Результати дослідження просто захоплюючі, і ми сподіваємося і далі ділитися ними з науковою громадськістю в наступних статтях, у довгоочікуваних монографіях і, будемо сподіватися, у популярних статтях і в спеціальному центрі для відвідувачів… Ми завжди хотіли перепоховати їх після вивчення в храмі Святого Ейдана, який настільки ж древній, як і цвинтар, і стане прекрасним місцем їх остаточного спочинку». Джессіка Тернер, співробітниця асоціації Northumberland Coast AONB, побудувала поховальний склеп і організувала похоронну церемонію спільно з Bamburgh Heritage Trust, заявила: «Це надзвичайно зворушливо і дуже правильно, що місцем остаточного упокоєння їхніх кісток обрана гробниця в храмі Святого Ейдана. Просто душу захоплює, коли думаєш, що багато хто з цих людей своїми вухами чули проповіді Святого Ейдана на цьому самому місці, де і був закладений нинішній храм в 635 році нашої ери».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh