ЄС|NATO

В Airbus розпочали льотні випробування з використанням нерозбавленого біопалива з кулінарних олій

Під час тестового польоту 28 жовтня один двигун лайнера працював на паливі на основі перероблених кулінарних олій.

Airbus, Dassault Aviation, ONERA, міністерство транспорту Франції та Safran розпочали перші дослідження у польоті вузькофюзеляжного літака, що працює на незмішаному екологічно чистому авіаційному біопаливі (SAF).

Під час льотних випробувань над Тулузою 28 жовтня один двигун випробувального літака Airbus A319neo працював на 100%-му біопалива, – про це повідомили у прес-службі Airbus, повідомляє ЦТС.

Перші результати наземних та льотних випробувань очікуються у 2022 році.

Паливо, надане Total Energies, виготовлене з гідрооброблених складних ефірів та жирних кислот (HEFA), які в основному видобуті з відпрацьованої кулінарної олії, а також інших відпрацьованих жирів. HEFA складається з парафінових вуглеводнів і не містить вуглеводнів та сірки.

Для всієї випробувальної кампанії буде використано приблизно 57 тонн SAF. Його виробляють у Нормандії неподалік Гавра, Франція. 100% нерозбавлене біопаливо також використовуватиметься для досліджень сумісності та працездатності двигунів Safran Helicopters Arrano, що використовуються на вертольотах Airbus Helicopters H160, у 2022 році.

Airbus у співпраці з DLR відповідає за характеристику та аналіз впливу 100% SAF на викиди на землі та в польоті. Safran приділяє особливу увагу дослідженням сумісності, пов’язаним з адаптацією паливної системи та двигуна для комерційних літаків та гелікоптерів, та їх оптимізацією для різних типів нерозбавленого біопалива. Згодом цього року Safran проведе наземні випробування двигуна LEAP зі 100% біопаливом на своїх об’єктах у Вільяроші, щоб завершити аналіз.

ONERA підтримує Airbus та Safran в аналізі сумісності палива з системами літака та відповідатиме за підготовку, аналіз та інтерпретацію результатів випробувань впливу нерозбавленого SAF на викиди та утворення інверсійного сліду. Dassault Aviation надає матеріали та обладнання для дослідження сумісності та перевірки даного палива чутливості до біозабруднення.

Дослідження, відоме як VOLCAN (VOL avec Carburants Alternatifs Nouveaux), фінансується за рахунок фінансування плану France Relance, який частково присвячений декарбонізації авіації та реалізується під керівництвом міністра транспорту Франції Жана-Батиста Джеббарі. Кінцева мета дослідження – сприяти широкомасштабному розгортанню та використанню біопалива, а також сертифікації нерозбавленого SAF для використання у вузькофюзеляжних комерційних літаках та бізнес-джетах нового покоління.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України