Авторські статті

Усі райони Тернопільщини повстали проти окупаційного режиму Януковича

Усі райони на Тернопільщині повстали проти виконавчої влади на місцях. На даний час практично всюди створено Народні Ради, ухвалено рішення про створення виконкомів та загонів самооборони. Про це 1 лютого 2014 року повідомили у Тернопільській обласній організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”.

“Ми бачимо, що на сесіях обласної та районних рад депутати висловлюють недовіру головам держадміністрацій. Це свідчення того, що довіри депутатів місцевих рад і простих громадян до режиму внутрішньої окупації на Тернопільщині немає. Люди виходять на майдани сіл, селищ, міст та стають на захист своїх конституційних прав та свобод, суспільство більше не бажає сидіти і мовчати, люди готові діяти. Створення і визнання Народних Рад, виконавчих комітетів і загонів самооборони на Тернопільщині – це ще один крок до повернення народовладдя в Україні. Реалізуючи право українців на самовизначення та безпосереднє здійснення влади, та у зв’язку з узурпацією влади в державі, новостворені Народні Ради уповноважені представляти інтереси народу України, повноваження на створення якого надані рішенням Всенародних зборів громадян, які відбулися 19 січня 2014 року на Майдані Незалежности у місті Києві”, – зазначив керівник Штабу національного спротиву Тернопільщини Володимир Стаюра.

Детальніша інформація по районах Тернопільської области:

Монастириський район. Відбулася сесія районної ради, на якій 2/3 від загального депутатського складу висловили недовіру голові райдержадміністрації Івану Білику. Проводиться постійний прийом громадян в стінах адміністрації. Ухвалено рішення про створення загонів народної самооборони. Більш ніж 10 депутатів райради вийшли з фракції Партії регіонів.

Зборівський район. 29 січня відбулася сесія районної ради, за недовіру голові райдержадміністрації проголосували 52 народних обранці. Відбулося створення Народної Ради і загонів народної самооборони, а також виконавчого комітету. Зборівська райрада заборонила партію комуністів та Партію регіонів. Проводиться постійний прийом громадян. Заступник голови райради Борисюк Ярослав на площі перед усією громадою заявив, що написав заяву про вихід із Партії регіонів.

Бережанський район. Відбулася сесія райради, заслухавши звіт “регіонала” голови райдержадміністрації Юрія Пудлика депутати поставили на голосування питання про недовіру. Результати голосування: 42 – за недовіру голові адміністрації, 2 – проти (усього – 52 обранців). Було ухвалено рішення про створення об’єднання депутатських фракцій “Народна Рада”.

Тернопільський район. Відбулася сесія районної ради. Голова адміністрації на сесію не з’явився, однак формальний звіт про свою роботу подав. У ході таємного голосування недовіру Віктору Щепановському підтримали 46 із 55-ти присутніх депутатів. Тепер доля посадовця залежить від волі Президента. В приймальні голови Тернопільської районної адміністрації відбувається прийом громадян за участи депутатів Тернопільської райради від ВО “Свобода”. З місцевого осередку Партії регіонів (а також з фракції у райраді) вийшли такі депутати: Коломийчук Василь, Березовський Юрій, Кулик Степан. Ні голова районної адміністрації, ні його заступники не ходять на роботу.

Чортківський район. На Чортківщині голова районної адміністрації Кобіс Степан написав заяву на вихід з Партії регіонів. Відбулася позачергова сесія Чортківської районної ради, на якій розглядалися суспільно-політичні питання. Депутати ухвалили рішення про визнання Народної Ради України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України. Також затвердили рішення утворити загони народної самооборони Чортківського району. Проголосували депутати і за заборону існування на території району Партії регіонів та Комуністичної партії, а також висловили недовіру голові Чортківської адміністрації Степану Кобісу. Після цих подій багатьох свободівців викликають на допити в міліцію нібито через психологічний тиск на голову райдержадміністрацій.

Шумський район. Депутати-свободівці проводять прийом громадян в приймальні голови Шумської районної адміністрації. Кабінет голови адміністрації “опечатано”. Сесія райради відбудеться 4 лютого 2014 року.

Лановецький район. Голова районної ради Олександр Блажейчук написав заяву про вихід з Партії регіонів, перебуває на лікарняному. Заступник голови райдержадміністрації з економічних питань Володимир Зиско написав заяву про вихід з Партії регіонів. В визначений час проводиться постійний прийом громадян. Найближчим часом планується скликання сесії райради.

Козівський район. У Козівському районі голова адміністрації Михайлюк Дмитро написав заяву на звільнення з посади. В адмінбудівлі триває прийом громадян. Практично всі депутати райради від ПР написали заяви про вихід з однойменної фракції (лишилося 2 з 14 депутатів). Районна рада на сесії легітимізувала Народну Раду, ухвалила рішення про створення виконкому та загонів самооборони.

Збаразький район. Депутати-свободівці проводять прийом громадян. Голови Збаразької адміністрації Демчишина Івана, а також його першого заступника немає на робочих місцях. 7 депутатів райради вийшли з Партії регіонів, збираються підписи про висловлення недовіри голові райради “регіоналці” Розвадовській Надії. Громада Збаражчини оголосила голову райради і адміністрації в розшук. На даху адміністрації вивісили революційний червоно-чорний стяг. На сесії районної ради депутати зняли з посади заступника голови райради “регіонала” Липку Івана. Найближчим часом планується скликання сесії райради.

Бучацький район. На сесії райради, що відбулася 26 січня 2014 року двома третіми від загального складу депутати висловили недовіру голові Бучацької районної адміністрації Василю Савці. В адмінбудівлі проводиться цілодобовий прийом громадян депутатами районної ради. Районна рада на сесії легітимізувала Народну Раду. З Партії регіонів вийшло 5 депутатів.

Кременецький район. Голова Кременецької районної ради Гуславський Андрій написав заяву про вихід з Партії регіонів. На засіданні депутатів-“регіоналів” Почаївської міськради було ухвалено рішення про саморозпуск фракції. Сесія райради відбудеться 4 лютого 2014 року.

Підволочиський район. На сесії Підволочиської районної ради 30 січня 2014 року за рішення про недовіру голові місцевої районної адміністрації Р. Комар-Чорному проголосувало 43 народних обранці (всього рада налічує 72). Ухвалення такого рішення райради є підставою звернення до Віктора Януковича про звільнення чиновника з посади. В приміщенні адмінбудівлі громада організувала стіну ганьби для того, аби люди знали поіменно своїх “героїв”.

Теребовлянський район. 27 січня відбулася сесія Теребовлянської районної ради, на якій були ухвалені рішення про легітимізацію Народної Ради на території району, створення виконавчого комітету, організацію загонів самооборони Теребовлянщини. Після сесії в приміщенні райдержадміністрації організовано прийом громадян.

Заліщицький район. В приймальні голови Заліщицької районної державної адміністрації проводиться цілодобовий прийом громадян. Найближчим часом планується скликання сесії райради.

Гусятинський район. З фракції Партії регіонів у Гусятинській районній раді вийшло 17 (усього їх 21) депутатів райради. З 28 січня в районній адміністрації розпочався прийом громадян. Громада Гусятинщини висунула вимогу голові райдержадміністрації – 24 години для добровільного написання заяви про вихід з ПР та відставки. Цієї вимоги він не виконав. 8 січня відбулася позачергова сесія Гусятинської районної ради, яка затвердила рішення про недовіру голові Гусятинської РДА – місцевому представникові партії влади. Ще 3 грудня 2013 року в районній раді була зареєстрована вимога депутатів про скликання сесії районної ради. Оскільки голова районної ради (яку було звільнено, але через суд вона намагається відновитися на посаді) в двотижневий термін не скликала сесії, то депутати, згідно з законодавством, 1\3 від загального складу, скликали позачергове засідання на 28 січня. За рішення про недовіру голові РДА проголосувало 65 депутатів, що становить, передбачені законодавством, 2/3 голосів для автоматичної відставки. Депутати підтримали питання легітимізації Народної Ради на території Гусятинщини.

Борщівський район. Громада Борщівщини разом із місцевими депутатами проводить у приміщені адмінбудівлі райради прийом громадян. Районна рада на сесії легітимізувала Народну Раду, ухвалила рішення про створення виконкому та загонів самооборони. Найближчим часом планується скликання сесії райради.

Підгаєцький район. Заступник голови районної ради, керівник партійної районної організації Партії регіонів Кравченко Наталя написала заяву про вихід з лав провладної партії. Найближчим часом планується скликання сесії райради.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.