“Свобода” наполягає на перевірці законности приватизації усіх великих підприємств, об’єктів державної та комунальної власности, відчужених під час правління Януковича та в попередній період – із часу відновлення незалежности України. Результати злочинної приватизації слід переглянути. Взагалі в питанні розкриття злочинів у царині приватизації не має бути терміну давности – усе незаконно відчужене майно необхідно повернути в державну і комунальну власність або виставити на новий продаж на умовах чесної конкуренції”.
Про це 7 травня 2014 року, спілкуючись на Хмельниччині із громадою Шепетівки, заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок.
Лідер націоналістів підкреслив, що за правління Януковича приватизація великих підприємств відбувалася з грубим порушенням вимог законодавства та засад національної безпеки, винятково в інтересах “сім’ї” Януковича та двох олігархічних кланів – Ахметова та Фірташа. “Відбувалося відверте розкрадання економічних активів держави із застосуванням рейдерських та корупційних методів. Відчужували державне майно за заздалегідь відпрацьованими схемами, які найчастіше включали такі етапи, як штучне банкрутство підприємств і подальше придбання їх за безцінь. Сьогодні, після перемоги Майдану, законність і справедливість у питаннях приватизації має бути відновлено. Це вимога Революції гідности, це вимога українського народу!”, – заявив Олег Тягнибок.
Як керівник парламентської фракції “Свободи” він поінформував про те, що саме з ініціятиви народних депутатів-свободівців 23 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову про повернення у державну власність урядової резиденції “Межигір’я” задля подальшого її використання для лікування та оздоровлення дітей.
“Прокуратура Київської области встановила незаконність приватизації Януковичем урядової резиденції “Межигір’я”. Таких об’єктів по Україні – тисячі, по кожному з них має бути проведено об’єктивне розслідування, винуватців слід притягнути до кримінальної відповідальности, а права законного власника – відновити.
Крім того, Генеральна прокуратура, яку очолив представник “Свободи” Олег Махніцький, та обласні прокуратури розпочали сотні перевірок законности відчуження державного та комунального майна. За даними слідства, за час правління Януковича десятки мільярдів доларів було незаконно вкрадено з держб’юджету шляхом проведення незаконної приватизації. Зокрема, Генеральна прокуратура вже оскаржила в суді приватизацію 60,773% акцій енергогенерувальної компанії “Донбасенерго”, оскільки продаж цього підприємства відбувся з відвертим порушенням правил чесної конкуренції”, – підкреслив Олег Тягнибок.
Лідер “Свободи” також наголосив, що необхідно перевірити законність приватизації олігархами Укртелекому, Луганськтепловозу, Київенерго, Запорізького титаномагнієвого комбінату та десятків инших великих компаній, продаж яких відбувся з порушенням умов ринкової конкуренції, заниженням реальної ринкової вартости підприємств та з ознаками використання корупційних та рейдерських схем, що призвело до великих втрат б’юджетних надходжень від приватизації.
“Свобода” внесла на розгляд парламенту проєкт постанови “Про введення мораторію на відчуження майна, яке перебуває у державній та комунальній власності” задля зупинення злочинних схем та недопущення подальшого розкрадання державного майна. Проєкт передбачає запровадження тимчасового мораторію на ліквідацію, реорганізацію, банкрутство та санацію державних і комунальних підприємств, а також реєстрацію в державних органах усіх договорів, пов’язаних із відчуженням державного та комунального майна, які було укладено протягом останніх чотирьох років”, – повідомив Олег Тягнибок.
Ще одним завданням влади, згідно з виборчою програмою Олега Тягнибока, є контроль за виконанням власниками підприємств своїх соціяльних та інвестиційних зобов’язань згідно з договорами приватизації. У разі, якщо ці зобов’язання не виконують, ці підприємства має бути реприватизовано або повернуто в державну власність і власність трудових колективів.