Новини з Австрії

В Австрії юристи повідомили, що нові вимоги про обов’язкове носіння маски незаконні

Вимога про обов’язкове носіння маски, що діє вже протягом тижня, може бути незаконною. Принаймні, деякі юристи та експерти з конституційного права вважають саме так.

Останнім часом виникли гострі дискусії про те, чи були певні заходи федерального уряду проти коронавіруса законними чи ні. Тепер ця дискусія заграла новими фарбами — нова вимога маски також може бути незаконним.

Конституційний суд (VfGH) повинен зайнятися цим питанням. Раніше, VfGH вже скасував положення про обмеження на виїзд і правила про магазинах на 400 квадратних метрів як незаконні. Нова постанова, яка набрала чинності тиждень тому у пятницю, передбачає обов’язковість захисту органів дихання (в доповнення до аптек і громадського транспорту) для продуктових магазинів, магазинів автозаправних станцій, банків і поштових відділень, а також при відвідуванні медичних установ. Але таке розходження між продуктовою та іншої торгівлею повинно мати фактичну основу», — говорить колишній юрист за конституційним справах Рудольф Мюллер. Він переконаний, що якщо це всього лише політичний компроміс з Торговельною палатою, це положення також буде скасовано. Конституційний адвокат Хайнц Майєр також не бачить жодних чітких причин відмінностей. Уряд має назвати чіткі причини для такої дискримінації.

Міністерство охорони здоров’я, очолюване Рудольфом Аншобером, обґрунтовують часткове вимоги про маски тим, що воно поширюється тільки на продуктові магазини, аптеки і пошту, які мають життєво важливе значення для груп ризику. Це відноситься до супермаркетів, але не до господарських магазинів, наприклад. Міністерство покладається на думку експерта-інфекціоніста Хервика Колларича, який також є членом робочої групи міністра охорони здоров’я. Останній вважає, що маска необхідна в тих місцях, «походи в які практично неминучі для людей, що піддаються ризику захворювання»

За матеріалами:https://www.heute.at/
Фото: picturedesk.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.