Авторські статтіНовини

Юрій Бутусов: Жест українського олімпійського чемпіона – це не зрада

Відбулося приголомшлива подія — українець Олександр Абраменко у важкій боротьбі виграв «золото» Олімпіади в Пхенчані у змаганнях з лижної акробатики, на якихось півбала випередив китайця.

Це перша медаль України на Олімпіаді, яка нас одразу підняла в медального заліку аж на 18-е місце — вище ніж Китай і Росія, на даний момент.

Фрістайл — молодий вид спорту, один з його видів лижна акробатика з’явилася на Іграх в 94-му році. Україна до числа провідних країн з фрістайлу не відноситься, інфраструктури у нас майже немає, і перемога Абраменко на Кубку світу і на Олімпіаді — це справжнє диво, успіх спортсмена збірної команди, тренера збірної Енвера Аблаєва. Турнірів з акробатики не багато, і спортсмени зустрічаються постійно, багато років. Зрозуміло, що у них дружні стосунки. Абраменко отримував пропозицію змінити громадянство, виступати за РФ — і він відмовився. У нього є право на свою позицію.

Прочитайте про те, як Царьов “здав” Кремль заявою про участь в боях у Сирії найманців з Донбасу

На п’єдесталі Абраменко обійняв російського спортсмена, який посів третє місце. Не думаю, що це зрада. Думаю, немає більш зневаженої і приниженої команди в історії олімпійського спорту, ніж збірна Росії. Але у фрістайлі допінгу  для них звично, не брали. Переміг спортсмен,який  розгорнув прапор своєї Батьківщини, обнявши представника ОАР, команди позбавленої прапора, якою заборонено навіть демонструвати свої завойовані медалі в олімпійському селі. По-моєму красномовний жест.

За останні три роки дуже мало фотографій, де українці обіймають росіян під своїм прапором — набагато менше, ніж, наприклад, фотографій вбитих російських найманців, яких українці пристрелили. Але в Росії проживає чимало друзів України, що і гроші на війну передають, і в ЗСУ і в добробатах є росіяни, які приїхали до нас добровільно. Російські руфери, які допомагали «Мустангові» пофарбувати зірку в Москві, отримали за це тюремний термін. У цьому фото на п’єдесталі не бачу нічого політичного.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України