Подорожі

Умови в’їзду на територію Республіки Хорватії, що діють до 15 вересня 2020 року

Рішення про тимчасову заборону перетину прикордонних переходів Республіки Хорватія (NN 74/20) забороняє або обмежує перетин пасажирів через прикордонні переходи, від чого звільняються:

  • Громадяни Хорватії та члени їх сімей, незалежно від їх громадянства, можуть в’їхати до Республіки Хорватія без необхідності доказувати свої причини в’їзду, але вони повинні пред’явити документ, що підтверджує родинні зв’язки з громадянином Хорватії (наприклад, свідоцтво про народження).
  • При в’їзді до Республіки Хорватія громадяни держав-членів Європейського Союзу, тобто громадяни держав-членів Шенгенської угоди  та держав-членів, пов’язаних з Шенгенською зоною, а також члени їх сімей (незалежно від місця проживання) та громадяни третіх країн, які тривалий час є резидентами відповідно до Директиви Ради 2003/109 / ЄС (від 25 листопада 2003 року щодо статусу громадян третіх країн, які є довгостроковими резидентами) та осіб, які мають право проживати за іншими директивами ЄС чи національним законодавством, або осіб, які мають національний дозвіл на довгострокове перебування або національні довгострокові візи не потребують надання будь-якої особливої ​​причини для їх в’їзду (ділові, економічні, туристичні цілі тощо), але можуть в’їхати в країну за тих же умов, що і до спалаху COVID-19, хоча вони перебуватимуть під епідеміологічним контролем та із обов’язковим дотриманням загальних та спеціальних рекомендацій, виданих Хорватським інститутом охорони здоров’я.
  • Це стосується також громадян Князівства Андорри, Республіки Сан-Марино, Князівства Монако та Святого Престолу.

ГРОМАДЯНИ ТРЕТІХ КРАЇН

1. Якщо іноземці не мають громадянства держави-члена ЄС/ ЄЕП чи вищезгаданих країн, або не регулювали перебування в цих країнах. Не є членами родини хорватських громадян та прибувають з країни, що не є членом країни ЄС/ ЄЕП чи вищезгаданих країн, через термінові особисті причини, вони повинні довести свою причину в’їзду  до Республіки Хорватія після прибуття на пункт пропуску, а це можуть бути:

– термінові особисті причини – необхідно пред’явити дійсну документацію, наприклад у випадку:

– похорон (наприклад, свідоцтво про смерть, некролог)
– звернення на лікування або супроводження особи, яка йде на лікування (наприклад, медичний виклик, підтвердження запланованого медичного / стоматологічного огляду, рекомендація лікаря)

  • якщо ви є власником або орендарем (це стосується також лізингу) нерухомого майна, рухомого майна або морського судна (судна, яхти тощо) в Республіці Хорватія, прикордонний контроль у пункті пропуску в Республіці Хорватія повинен бути супроводжується поданням документації, що підтверджує право власності на нерухоме майно / рухоме майно в Республіці Хорватія (наприклад, підтвердження про право власності / договір); членам сім’ї власника буде дозволено в’їхати  при пред’явленні дійсного документа, з якого видно родинні зв’язки з власником.

Для цих осіб визначена міра самоізоляції/карантину із наглядом здоров’я протягом 14 днів, для цих осіб передбачено  можливість скорочення його тривалості до 7 днів, якщо особа здала мазки з носоглотки за власні кошти через сім днів після в’їзду до Хорватії та отримала негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2.

2. Якщо іноземці, які не мають громадянства держави-члена ЄС / ЄЕП чи вищезгаданих країн, або не регулювали перебування в цих країнах, хочуть в’їхати до Республіки Хорватія через:

– ділові причини чи економічний інтерес Республіки Хорватія – необхідно представити документацію, яка підтверджує причину відвідування Республіки Хорватія або економічний інтерес Республіки Хорватія, наприклад запрошення на зустріч суб’єкта господарювання із Республіки Хорватії, підтвердження членства в правлінні, підтвердження права власності або частки власності в компанії, зареєстрованій у Республіці Хорватія, документація про підписаний договір з фізичною або юридичною особою тощо.

туристичні причини – необхідно пред’явити підтвердження оплаченого проживання в одному з закладів розміщення в Республіці Хорватія (договір оренди або одноразова оплата кемпінгу, постійний причальний договір у порту тощо) та

освітні причини – необхідно пред’явити доказ про освіту / навчання (наприклад, залікову книжку, підтвердження навчального закладу тощо).

Ці особи не підлягають мірі карантину/самоізоляції, якщо вони представляють негативний результат ПЛР тест- забір матеріалу з носа та горла для SARS-CoV-2у пункті пропуску, дійсність якого не перевищує 48 годин (рахуючи з часу взяття мазків до прибуття до пункту пропуску на  кордоні). Особи, які не мають негативного результату ПЛР, підлягають обов’язковому 14-денному карантину або самоізоляції

Якщо громадяни третіх країн мають тест, термін якого прострочений, тобто більший за 48 годин при в’їзді в Хорватію, або в інших виняткових ситуаціях, їм дозволять в’їхати до Хорватії за умови дотримання самоізоляції та повторного тесту в Хорватії за свій рахунок. Це правило може застосовуватися до пасажирів та членів екіпажу на яхтах.
Особи, які представляють негативний тест на ПЛР та знаходяться у списку самоізоляції, чи були вони у списку протягом 7 днів, як у п. 2g.а. Інструкції з нагляду за здоров’ям (https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Preporuke-i-upute-za-prelazak-granice-RH-1407-2.pdf) або після отримання негативного результату повторного  тесту, який зроблений у Хорватії, вилучаються зі списку самоізоляції.

Особи, які в’їжджають до Республіки Хорватія без зобов’язань щодо карантину / самоізоляції, зобов’язані дотримуватися вказівок та рекомендацій Хорватського інституту громадського здоров’я протягом перших 14 днів перебування.

Щоб скоротити процедуру в пункті пропуску на кордоні, просимо заповнити анкету заздалегідь на сайті  https://entercroatia.mup.hr.

 

ТРАНЗИТ
Транзитні пасажири можуть подорожувати через Республіку Хорватія за умови, що є можливість в’їзду або транзиту у сусідню країну. Під час транзиту слід використовувати найкоротші маршрути руху без зайвих затримок, включаючи швидкісні  траси, де це можливо. Потрібно виїхати з Республіки Хорватія якнайшвидше і не більше ніж за 12 годин з моменту в’їзду, що буде перевірено прикордонною службою.

 

Важливо!

З 13.07.2020 року у Хорватії відновлено деякі обмеження щодо громадян у зв’язку з висхідною динамікою захворювання на SARS-CoV-2.

Обов’язковим є носіння захисних масок

– у закладах охорони здоров’я (персонал, пацієнти  та відвідувачі),

– водіям та пасажирам громадського транспорту,

– працівникам та відвідувачам закладів торгівлі (магазини, торговельні центри),

– працівникам галузі громадського харчування, які контактують з гостями або беруть участь у подачі та приготуванні їжі і напоїв,

а також дотримання соціальної дистанції в 1,5 метра в закритих просторах.
За дотриманням зазначених вимог здійснюється нагляд уповноваженими органами.

 

Особи, які в’їжджають у Хорватію без зобов’язання про самоізоляцію, зобов’язані протягом перших двох тижнів перебування в Хорватії дотримується таких заходів:

  • Протягом перших 14 днів після в’їзду до Республіки Хорватія залишення житла обмежується необхідними: виконання робіт, якщо це є діловою причиною в’їзду до Республіки Хорватія, виконання необхідних заходів з постійно посиленим виконанням гігієнічних заходів.
  • Під час необхідних виходів з житла рекомендується використовувати маску, підтримувати фізичну відстань від інших людей (мінімум 1,5 метра) та піклуватися  про гігієну рук.
  • Мийте руки якомога частіше з милом та / або використовуйте дезінфікуючий засіб, який слід добре втирати у долоні. Уникайте дотику до обличчя, рота, носа та очей.
  • Уникайте користування громадським транспортом. У транспортному засобі бажано, щоб особа перебувала сама або виключно з особами, які мають спільне житло.
  • Уникайте великого скупчення людей.
  • Під час ділових зустрічей слід збирати якомога менше людей, забезпечувати фізичну відстань у 1,5 метра з наявністю дезінфікуючих засобів, уникати зайвих зустрічей.
  • Платіжні послуги надаються безготівковим розрахунковим карткою або онлайн-сервісами.
  • Кожного ранку слід вимірювати температуру тіла, якщо вона перевищує 37,2ºС, вимірювання слід повторювати через 10 хвилин, а якщо температура знову вище 37,2 ºС, необхідно залишатися вдома / в помешканні та звернутися до лікаря в туристичний медичний пункт або найближчу клініку, що приймає пацієнтів з підозрою на  COVID-19, або територіально епідеміолога.
  • При виникненні симптомів гострої респіраторної інфекції (кашель, біль у горлі, лихоманка, задишка або втрата нюху) необхідно залишитися вдома / в приміщенні і звернутися до лікаря в в туристичний медичний пункт або найближчу клініку, що приймає пацієнтів з підозрою на  COVID-19, або територіально епідеміолога.
  • У разі раптового виникнення важких, небезпечних для життя симптомів людина звертайтеся в компетентну службу екстреної медичної допомоги за номером 194.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України