Новини з Австрії

Умовний тюремний термін отримав 35-річний чеченець в Австрії за «вподобайку» віденському теракту в соцмережі

М'який вирок: 35-річний злочинець отримав «всього» 20 місяців ув'язнення

Одразу після теракту у Відні уродженець Чечні прокоментував новину в Instagram одній із бульварних газет словами: «Сподіваюся, загине більше». До цього він додав сміливий емодзі.

35-річного чечнця розшукав віденський LVT. Він був визнаний винним у схваленні терористичного злочину (§ 282a абзац 2 StGB), а також у опорі державній владі та нанесенні тілесних ушкоджень.

Що стосується інкримінованого коментаря в Instagram, він заявив, що в ньому не йшлося про вбитих.

«Я мав на увазі вбивцю. Щоб інші вбивці також загинули. Я не маю нічого спільного з цими людьми, із цими вбивцями», — заявив обвинувачений у Віденському регіональному суді у вівторок.

Він написав усе це “ненавмисно”, сказав уродженець Чечні, а потім додав: “Я думав, що Австрія – країна вільних думок”. “Я просто не вірю вам”, – сказав суддя.

Чеченця судили не лише за схвалення терористичного злочину, а й за опір державній владі та завдання тілесних ушкоджень. 26 лютого 2022 року він спровокував поліцейську операцію через гучну музику у своїй квартирі. Коли ж прибули поліцейські, він ударив кулаком поліцейського під час виконання.

“Якби я дійсно вдарив когось, у нього була б зламана щелепа”, – сказав 35-річний хлопець. Однак, згідно з обвинувальним висновком, офіцер все ж таки отримав удар кулаком. “Я не чинив жодного опору”, – стверджував обвинувачений.

На думку експерта-психіатра Зігфріда Шранца, 35-річний хлопець був засуджений у момент скоєння злочину, але демонструє «стійке марення», а саме хронічну форму шизофренії. Шранц був переконаний, що інкриміновані дії були скоєно під час гострого психозу. Оскільки чоловік уже щомісяця отримує депо-ін’єкції проти хвороби, «небезпека не настільки висока, щоб чекати на тілесні ушкодження або серйозні злочинні дії від нього», — сказав Шранц.

35-річний злочинець із вдячністю прийняв призначене йому умовне покарання. Залишаючи зал суду, він пройшов прямо повз двох співробітників поліції, які брали участь у цьому випадку. «Дозволь мені тебе обійняти» — спитав він того, кого вдарив по обличчю. Поліцейський відмовився: «Наступного разу поводься пристойно!».

За матеріалами: https://www.oe24.at/
Фото: ©TZOe Fuhrich

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України