Економіка

Укрзалізниця створює енергетичну компанію

АТ “Укрзалізниця” створює окрему юридичну особу – ТОВ «УЗ Енерго».

Про це повідомила пресслужба залізничного оператора.

“Наразі компанія, як одна з найбільших споживачів електроенергії в Україні, відчуває її суттєвий дефіцит. Запроваджені ліміти на споживання електроенергії лише на 75% покривають реальні потреби товариства для забезпечення перевізного процесу та поточної господарської діяльності”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за наявними прогнозами із наближенням осінньо-зимового періоду посилення дефіциту в електропостачанні може вплинути на безперебійний рух поїздів та негативно позначитися на наданні комунальних послуг для побутових споживачів, адже Укрзалізниця також є оператором системи розподілу електроенергії та водопостачання.

В пресслужбі наголосили, що новостворена компанія «УЗ Енерго» має побудувати у різних регіонах України газові електростанції загальною потужністю до 250 МВт. Насамперед вони будуть встановлені в обласних центрах та приєднані до мереж товариства, від яких заживлені об’єкти залізничного транспорту, соціальної сфери, а також об’єкти критичної інфраструктури інших галузей економіки.

Відповідно до вимог законодавства, діяльність з виробництва електричної енергії з використанням газогенераторних установок та установок зберігання електричної енергії може здійснюватися лише відокремленою від оператора системи розподілу юридичною особою, з отриманням у встановленому порядку ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

У зв’язку з цим правлінням АТ «Укрзалізниця» було надано згоду на створення окремої компанії, частка в статутному капіталі якої в розмірі 100% належатиме ТОВ «Збут Енерджи ЛТД», статутний капітал якої, своєю чергою, на 100% належить Укрзалізниці.

Нагадаємо, що Укрзалізниця, як оператор системи розподілу електроенергії, має понад 100 тисяч приєднаних споживачів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України