Економіка

Українське Дунайське пароплавство просить запровадити 30% знижку на залізничні перевезення для агровиробників

Українське Дунайське пароплавство (УДП) підтримує агровиробників, які пропонують Кабміну поставити в рівні умови порти Одеси та Придунав’я та просять запровадити 30% знижку на залізничні перевезення до станцій Ізмаїл та Рені.

Про це повідомив очільник пароплавства Дмитро Москаленко.

“Дунайський маршрут це плюс 250 кілометрів автошляхів, або 200 кілометрів залізниці. Ми програємо конкуренцію навіть за умови однакових тарифів на фрахт та перевалку. Прецедент вже створений: нещодавно Кабмін запровадив знижку в розмірі 30% на залізничні перевезення сільськогосподарської продукції з тих територій, де можливі бойові дії”, – зазначив Москаленко.

Він наголосив, що УДП цілком підтримує пропозицію аграріїв. Ворог не припиняє завдавати удари по інфраструктурі Одеси. Україна має зберігати альтернативні експортні маршрути.

“Зберігати – означає хоча б частково завантажувати. Тому частина експорту має рухатись через Дунай. Ми обговорювали це на всіх галузевих заходах, форумах, конференціях. З нами погоджуються. Нас підтримують. Але в умовах критично низьких цін на зерно виробники й трейдери не готові втрачати заробіток (маржу) заради зменшення ризиків”, – зауважив очільник компанії.

Москаленко переконаний, що знижка на залізничні перевезення абсолютно виправдає себе, якщо умовою її отримання буде перевалка зерна на державний річковий, або морський флот. Недоотриманий залізницею дохід держбюджет компенсує за рахунок доходу від фрахту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України