Економіка

Укрзалізниця не використала понад 800 млн грн бюджетних коштів у 2023 році – Мінфін

У 2023 році з держбюджету виділено Укрзалізниці майже 5 млрд грн на оновлення та будівництво залізничного транспорту. Однак УЗ витратила лише 4,2 млрд грн та залишила невикористаними 808 млн грн.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава, передає пресслужба міністерства.

За словами заступника міністра, у вересні минулого року “Укрзалізниці” надано кредит за рахунок коштів, отриманих у 2022 році від Європейського інвестиційного банку, для закупівлі обладнання та вантажного рухомого складу у розмірі 100 млн євро.

“Додатково в бюджеті передбачено кошти за програмою «Модернізація української залізниці» у сумі 2,1 млрд гривень. Однак протягом 2023 року жодних видатків Укрзалізниця за цією програмою не здійснила”, – зазначив Кава.

Водночас на відновлення залізничної інфраструктури планується залучити позику від ЄБРР на суму до 200 млн євро, грант Світового Банку на суму $25 млн, кредит уряду Франції на суму 37,6 млн євро, а також грантову допомоги від уряду Швейцарії на суму 14 млн швейцарських франків.

Як зауважив Кава, у 2023 році з бюджетних коштів Укрзалізниця заплатила аванс розміром 65% Крюківському вагонобудівному заводу за виробництво нових 66 пасажирських вагонів, з яких 16 – плацкартних. Постачання цих вагонів заплановано на 2025 рік.

Також проведені остаточні розрахунки за 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році. Вагони вже доставлені та перевозять пасажирів.

Крім того, профінансовано на 522 млн грн будівництво з’їздів із Дарницького залізнично-автомобільного мосту на Дніпровську набережну в Києві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України