Економіка

Українське Дунайське Пароплавство побудувало другу SLG баржу

“Українське Дунайське пароплавство” побудувало чергову SLG–баржу, яка здатна перевозити вантажі понад 2 тисячі тонн.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Це вже друга SLG-баржа, що побудована за оновленим проєктом. За словами гендиректора компанії Дмитра Москаленка вантажопідйомність таких суден більше ніж у типової баржі УДП і складає 2200 тонн.

Перша така баржа була спущена на воду в кінці минулого року. Обидві побудовані зі старих сорокаметрових ліхтерних барж, які вже тривалий час не використовували через економічну недоцільність. Повноцінна річкова SLG–баржа будується за принципом конструктора: відбувається стикування двох ліхтерів за допомогою вставки, що вирізається із третього судна.

Використання ліхтерів для створення нових SLG-суден дозволяє системно оновлювати річковий флот навіть під час війни. Заявляється, що при цьому собівартість виробництва таких барж значно нижча, ніж будівництво судна з нуля.

“Важливо, що всі роботи з будівництва нових барж відбуваються в Україні. Це створює нові робочі місця та позитивно впливає як на економіку регіону, так і в цілому на розвиток галузі внутрішніх водних шляхів. Це важливо також для забезпечення логістики і експорту зерна”, – заявив Олександр Кубраков.

Будівництво “Українським Дунайським Пароплавством” SLG барж. Фото: Олександр Кубраков
Баржі будуються за власні кошти “Українського Дунайського пароплавства”, без залучення бюджетного фінансування. Проєктом компанії передбачено будівництво близько 30 нових барж, що в перспективі дозволить отримати ще 5-6 баржевих караванів.

“Сьогодні ми бачимо як трансформується колись збиткове підприємство і це вагомий поштовх для розвитку річкового судоходства в цілому”, – додав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Варто зазначити, що Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод (входить до Українського Дунайського пароплавства) у 2001-2005 роках побудував баржі SLG. Загалом було побудовано 20 одиниць. Також у 2017 році підприємство вперше за десятиліття спустило на воду нову SLG-баржу. У відкритих джерелах зазначаються характеристики вантажопідйомності цих суден старого проєкту у 2000 тонн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України