ЄС|NATO

З Німеччини можуть вислати всіх українських чоловіків

Німеччина вважає своїм обов’язком допомогти Україні виграти у війні, тому не виключено відправлення чоловіків-біженців на батьківщину.

Як заявив міністр внутрішніх справ землі Гессен Роман Посєк в інтерв’ю Tagesspiegel, у цьому Посєк бачить можливість Німеччини надати Україні допомогу.

“Це також може включати в себе нашу допомогу в забезпеченні того, щоб Україна могла спиратися на чоловіків, які втекли за кордон, але яких можна використовувати у війні”, – заявив політик.

Важливо “підтримувати оборонну готовність України”, додав він. Водночас Німеччина хоче залишатися безпечною гаванню, тому Посек назвав запропоновану ініціативу “дилемою”.

Раніше ми повідомляли про те, що Німеччина не планує позбавляти чоловіків з України статусу біженців, незважаючи на рішення Києва призупинити для них консульські послуги, — представник міністерства внутрішніх справ країни  Максиміліан Калль в коментарі DW

Також він прокоментував відмову України видавати чоловікам-біженцям закордонні паспорти. Позек зазначив, що в Німеччині “мало шансів” на отримання документів, які б їх замінили.

“Я скептичний, бо не бачу, що були б для цього підстави. Україна не є неправовою державою”, – заявив він.

Питання про те, що робити з простроченими паспортами військовозобов’язаних українців, обговорюватимуть у вівторок на рівні земель і федерального МВС, зазначає видання.

Нагадаємо, на засіданні Європарламенту в Страсбурзі виступив естонський депутат Яак Мадісон із закликом до ЄС “допомогти Україні з чоловіками”, які втекли від мобілізації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України